Pińczów: Kursowy bus uderzył w „osobówkę”

3

10 – letni chłopiec został poszkodowany w zdarzeniu z udziałem busa kursowego, do którego doszło w niedzielne przedpołudnie w Pińczowie.

Na skrzyżowaniu ul. Legionistów z ul. Republiki Pińczowskiej w Pińczowie ok. godz. 11.45 doszło do zdarzenia pomiędzy samochodem osobowym i busem transportującym ludzi.

–Jadący oplem 34-latek jechał drogą podporządkowaną od strony Jędrzejowa w kierunku Buska-Zdroju. Nie zatrzymał się przed skrzyżowaniem przy znaku „STOP”, a w jego prawy bok uderzył prawidłowo jadący w stronę Kielc bus kursowy marki mercedes – informuje Damian Stefaniec. – Zarówno 49-letni kierowca mercedesa, jak i 34-letni mężczyzna jadący oplem byli trzeźwi- dodał oficer prasowy.

Pasażerem auta osobowego był 10-letni chłopiec. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał otarć naskórka. Decyzją lekarza zespołu ratownictwa medycznego działającego na miejscu zdarzenia, został przewieziony do szpitala i opatrzony, ale jeszcze tego samego dnia wrócił do domu.

-Do akcji zadysponowaliśmy dwa zastępy strażackie, w tym samochód ratownictwa drogowego. Po zabezpieczeniu terenu akcji oraz płynów i instalacji pojazdów strażacy udrożnili ulicę Legionistów. Na czas prowadzonych działań ruch pojazdów w miejscu kolizji był utrudniony – poinformował nas kpt. Paweł Obważanek, rzecznik prasowy pińczowskich strażaków.

hh

Foto: KP PSP Pińczów

To nie pierwsza kolizja w tym miejscu. Kierowcy wielokrotnie brali już udział w zdarzeniach na tej drodze, mniej lub bardziej niebezpiecznych. Zwykle jednak sprawcami są osoby przyjeżdżające spoza powiatu pińczowskiego. Obcym kierowcom najwyraźniej nie przechodzi przez myśl, że „obwodnica” może być przecinana przez inną – nadrzędną drogę. Zwykły znak „STOP”, jak obserwujemy z doświadczenia, tu nie wystarczy.

/kl/

 

Udostępnij.

3 komentarze

  1. Nawet mieszkańcy Pinczowa i okolic notorycznie wymuszają pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu! Wypadałoby coś z tym zrobić bo w koncu dojdzie do tragedii.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com