Pińczów. Kolejne, nielegalne automaty do gier zlikwidowane

0

W minionym tygodniu policjanci Komendy Powiatowej w Pińczowie na skutek informacji pozyskanej za pośrednictwem aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, podjęli czynności zmierzające do wyeliminowania nielegalnych automatów do gier o niskich wygranych losowych. Ich właścicielowi za prowadzenie takiej działalności grozi do 3 lat pozbawienia wolności.automaty do gier

Po wstępnej weryfikacji informacji, w której była mowa o grupowaniu się młodzieży i prowadzeniu gier hazardowych pińczowscy kryminalni potwierdzili funkcjonowanie kilku automatów. Zasada ich działania wskazywała na to, że ich właściciel może łamać przepisy ustawy hazardowej. Dlatego też policjanci zdecydowali się wejść do wskazanego lokalu. Znaleźli tam 3 sprawne, działające urządzenia. Młoda kobieta, która ich pilnowała nie była w stanie okazać żadnego pozwolenia na prowadzenie takiej działalności. W związku z powyższym maszyny zostały zabezpieczone.

automaty do gier2

Mundurowi obecnie prowadzą dalsze czynności w tej sprawie opierając się na przepisach ustawy o grach hazardowych i kodeksie karno-skarbowym. Właścicielowi urządzeń grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do lat 3.

Warto zaznaczyć, że to już kolejna cenna wskazówka uzyskana od mieszkańców miasta za pośrednictwem narzędzia internetowego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pomogła wyeliminować poważne zagrożenie porządku publicznego.

 

Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz