Pijany mieszkaniec gminy Złota gnał z prędkością 104 km/h (Zobacz film)

0

Kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2 lata pozbawienia wolności, może grozić 29-letniemu mieszkańcowi gminy Złota, który kierując w stanie nietrzeźwości jechał przez Nieprowice z prędkością 104 km/h. W wydychanym powietrzu miał 1 promil alkoholu.

Jak poinformowali nas świętokrzyscy mundurowu, na ruchliwej trasie w gminie Złota, często dochodzi do naruszeń przepisów ruchu drogowego. Z tego też powodu policjanci często prowadzą tam kontrole prędkości, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.
– Wczoraj po godzinie 19.00 w ich zasięgu pojawiło się Audi, którego kierowca w terenie zabudowanym, gdzie z pobocza korzystają również osoby piesze, pędził z prędkością 104 km/h, a więc 54 km/h więcej niż pozwalały na to znaki. Mundurowi natychmiast dali mu znak do zatrzymania, a podczas kontroli od 29-latka wyczuli woń alkoholu. Użyte urządzenie pomiarowe wskazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu – wyjaśniają policjanci.

Złota

Jak dodają, alkohol zapewne wzmocnił fantazję kierowcy. Szkoda tylko, że nie poprawił jego wyobraźni, której wyraźnie mu zabrakło. Takie zachowanie mogło być bowiem przyczyną zdarzenia, w którym szkodę mógł ponieść nie tylko sam kierowca, ale również inni użytkownicy drogi.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com