Pijana pińczowianka “jechała pod prąd”

0

W sobotę w nocy, policjanci z buskiej drogówki wydali polecenie zatrzymania się do kontroli kierującej osobowym volkswagenem. Kobieta zignorowała polecenie i podjęła próbę ucieczki. Po zatrzymaniu okazało się, że 38 – latka jest nietrzeźwa. Za czyny, których się dopuściła grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju patrolujący ulice miasta, zauważyli w sobotnią noc Volkswagena Polo. Kierująca osobówką jechała jedną z ulic Buska – Zdroju „pod prąd”. Policjanci za pomocą sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania samochodu. Zamiast zatrzymać się, kierująca zignorowała polecenia i rozpoczęła ucieczkę. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilkuset metrów, volkswagen został zatrzymany. Za jego kierownicą siedziała 38 – letnia mieszkanka Pińczowa. Stróże prawa szybko ustalili, że powodem ucieczki przed nimi mogła być chęć uniknięcia odpowiedzialności karnej. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie kobiety znajdowało się ponad 1,20 promila alkoholu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Przypominamy!

Od 1 czerwca 2017 obowiązują nowe przepisy. Każdy przypadek niezatrzymania się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Ponadto kierującemu, który podejmuje próbę ucieczki przed policjantami grozi od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia.

To nie jedyne prawo jazdy zatrzymane przez buskich policjantów w miniony weekend. W piątek w miejscowości Mietel, gmina Stopnica, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego Oplem Zafira. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym. Mężczyzna rozpędził kierowany przez siebie pojazd do prędkości 108 km/h w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h. Stracił za to uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy oraz został ukarany mandatem i przypisanymi do tego wykroczenia 10 punktami.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci zostali wezwani do miejscowości Smogorzów w gminie Stopnica. Tam w rowie stał rozbity pojazd marki Audi. Obok niego siedział 32 – letni mieszkaniec gminy Busko – Zdrój. Mężczyzna był nietrzeźwy do tego stopnia, że mundurowi w celu ustalenia poziomu alkoholu w organizmie musieli pobrać krew. Kierujący trafił do szpitala, a jego pojazd na policyjny parking. Jeżeli potwierdzi się, że mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu lub narkotyków, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

W niedzielę wieczorem, w miejscowości Elżbiecin w gminie Busko – Zdrój, kolejny kierujący stracił uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Tym razem był to mieszkaniec gminy Stopnica, który pojazdem marki Audi poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 112 km/h. tj. o 62 km/h więcej niż pozwalają przepisy. Kierujący został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.

Opr. TP

Udostępnij.

Dodaj komentarz