Pierwsza wygrana z nowym szkoleniowcem

0

Pod okiem nowego trenera, zawodnicy Strzelca Chroberz rozegrali drugi z cyklu sparingów przygotowujących do sezonu, a pierwszy pod okiem nowego trenera. Prosto z gorącej Majorki, do równie skwarnego Nowego Korczyna dotarł Tomasz Czyszczoń, nowy szkoleniowiec drużyny z Chrobrza.


SONY DSC – To co dobre szybko się kończy, więc po wakacjach zbieramy się do wytężonej pracy, bo liga tuż, tuż- mówił Czyszczoń do swoich podopiecznych tuż przed meczem. Po czym określił zasady współpracy z zawodnikami i rozpoczął zmagania na boisku.

SONY DSC

Przeciwnikiem Strzelca w drugim już meczu kontrolnym (wcześniej wygrana 2:1 z Victorią Skalbmierz) był A-klasowy zespół Wisły Nowy Korczyn, który zaprosił na swoje włości. W pierwszej części spotkania bardziej doświadczony zespół kontrolował sytuację na boisku. To nie przeszkodziło jednak Michałowi Kukli na znalezienie dogodnej sytuacji do oddania celnego strzału. Po przerwie gospodarze odrobili straty, choć to zespół z Chrobrza był częściej przy piłce. W końcówce spotkania dopingowani przez Tomasza Czyszczonia gracze, strzelili jeszcze jedną bramkę, tym samym wygrywając z Wisłą 2:1. Strzelcem gola na wagę zwycięstwa okazał się Damian Musiał (po asyście Kukli).

SONY DSC

– Cieszy coraz lepsza dyspozycja zespołu.  Myślę że na rozpoczęcie rozgrywek ligowych trafimy z formą – mówi nowy trener, Tomasz Czyszczoń.

Jako, że było to tylko spotkanie kontrolne, zarówno zawodnicy jednej, jak i drugiej drużyny walczyli bez zbędnego zacięcia, aby nie narazić się na kontuzje i urazy. Mimo to, wygrana z bardziej doświadczonym przeciwnikiem (Wisła Nowy Korczyn grała już w lidze okręgowej) dobrze rokuje na nadchodzący sezon zawodnikom Strzelca. Przed nimi jeszcze kilka spotkań na roztrenowanie ( w środę np. z Zenitem Chmielnik).

SONY DSC

Przypomnijmy, że w meczu, który odbył się w minioną niedzielę w Nowym Korczynie, w drużynie Strzelca testowany był zawodnik rekomendowany przez trenera – Krystian Mikrut (ostatnio grał w Grodzie Wiślica). Ponadto do drużyny po przerwie wrócił wychowanek klubu – Radosław Grudzień.

-Planuję jeszcze kilka wzmocnień zespołu. Wiadomo jak to w B-klasie, kadra musi być mocna i liczna, bo liczymy się chociażby z kartkami, częstymi niedyspozycjami zawodników – podkreśla szkoleniowiec.

SONY DSC

-Z różnych przyczyn trener nie mógł jednak skorzystać w meczu ze wszystkich zawodników. Brakowało m.in. Sz. Szczygła, Palucha, czy Góry. Kontuzja wyeliminowała na razie Krystiana Dylawerskiego i Jacka Doroza. Ze względu na pracę nie pojawił się Grzegorz Doroz. Zabrakło też wychowanka, który w przygotowaniach całkiem nieźle sobie radził- Mateusza Modrzewieckiego.  Za to w sparingu pojawili się inni wychowankowie – Rafał Szczęśniak, a także Krystian Pawlikowski – poinformował nas kierownik zespołu Paweł Bochniak.

/kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz