Piechna i Szarmach w Balicach – jeden grał, drugi kibicował

0

Piłka nożna
Niezwykle udaną okazała się impreza sportowa zorganizowana w 10. rocznicę otwarcia Stadionu im. Orłów Górskiego i 10 lat od pierwszej edycji Turnieju Piłkarskiego im. Grzegorza Piechny w Balicach. 14 października do Balic w gminie Gnojno zjechały legendy sportu, samorządowcy oraz  dzieci i młodzież. Na zaproszenie Stanisława Wcisło – przewodniczącego Rady Gminy Gnojno, a prywatnie również mieszkańca tej miejscowości, stadion przy szkole podstawowej tętnił życiem po raz kolejny!
1 (122)
Młodzi nie pamiętają, jak w 2007 roku, ówczesny wicepremier Przemysław Gosiewski oficjalnie otwierał stadion, który był wtedy pierwszym takim obiektem w regionie, a powstałym z inicjatywy stowarzyszenia EuroBalice. Wówczas rozegrano pierwszy turniej, który spotkał się z uznaniem mieszkańców. Nic więc dziwnego, że kolejne jego edycje to czysta formalność. Tak było i tym razem.1 (145)Rywalizację sportową przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodsi zamiast typowego meczu mieli raczej zabawy z piłką nożną. Później na boisku pojawili się zawodnicy z klas V-VII reprezentujący szkoły z Gnojna i Raczyc.1 (164)

Rywalizację wygrali ci pierwsi. Do kolejnego pojedynku na boisku, tym razem drużyn młodzieżowych, zaproszono gości z Jarosławic (gm. Tuczępy). 1 (87)
I to oni byli górą w pojedynku z zespołem z Gnojna. Kolejne spotkanie na trawie, to mecz pomiędzy zespołami KS Błękitni Piotrkowice i Imigranci Zrecze. Rywalizacja przysporzyła wielu emocji, choć nie tak wielu jak kolejne stracie…
1 (288)
Gwoździem programu było starcie „Piechna Team 2017” z drużyną oldbojów Korony Kielce. I co? Okazało się, że w doświadczeniu tkwi metoda, bowiem starsi zawodnicy pokonali 3:2 zespół poprowadzony przez Grzegorza Piechnę – patrona turnieju.
1 (235)
Z kolei zawodnik – historia polskiego futbolu Andrzej Szarmach nie zdecydował się wystąpić na boisku. Za to był jedną z tych osób, które najgłośniej dopingowały i komentowały zmagania na boisku. W trakcie swojego pobytu, niegdyś reprezentant polskiej kadry piłkarskiej, trzykrotny uczestnik finałów mistrzostw świata (’74, ’78, ’82), brązowy medalista mistrzostw świata (’74, ’82’) i król strzelców igrzysk olimpijskich w Montrealu (1976) rozdał mnóstwo autografów i chętnie rozmawiał z uczestnikami turnieju i jego gośćmi.

1 (237)Na zakończenie – Szarmach wraz z Grzegorzem Piechną, samorządowcami (w tym wójtem Zbigniewem Janikiem) i przedstawicielami wielu instytucji, wręczyli puchary, dyplomy i nagrody dla zawodników. Jak zapowiedział wójt gminy, w przyszłym roku, podczas kolejnej edycji, nie wykluczone, że swoje umiejętności zaprezentują samorządowcy… /kl/

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com