„Petardy gimnastyczne” na dziesiątym jubileuszowym trójboju w Złotej

0

Niesamowity pokaz prawdziwej siły, umiejętności, a tym samym sprawności fizycznej miał miejsce 3 marca w hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowej w Złotej. A wszystko to za sprawą dziesiątej już jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Gimnastycznego w Trójboju Siłowym w randze Mistrzostw Polski o Puchar Wójta Gminy Złota. Obok zaciętej, sportowej rywalizacji, prawdziwą bombą dla kibiców były perfekcyjne i obłędne pokazy gimnastyczne w wykonaniu mistrzów polski w akrobacji gimnastycznej w tym Łukasza Świrka – dwukrotnego finalisty telewizyjnego show – „Mam talent” oraz popisowe show młodych debiutantów w dziedzinie Street Workoutu.

Z roku na rok, złocki turniej w gimnastycznym trójboju sprawnościowym nabiera tempa i zyskuje na popularności. Tylko w tym roku w wielkim sportowym wydarzeniu – na najwyższym poziomie, uczestniczyło aż siedem grup rywalizujących w kategorii drużynowej oraz 21. zawodników w klasyfikacji indywidualnej. A ich sprawności przyglądali się: Łukasz Wołodko oraz Jakub Nawrot – wielokrotni uczestnicy mistrzostw Polski Street Workout, którzy wystąpili w sobotnie przedpołudnie w roli sędziów głównych. Ponadto  komisarzem zawodów został Arkadiusz Znojek – m.in. trener kadry narodowej trójboju siłowego Polskiego Związku Kulturystyki.

IMG_3202

– To szczególny dzień dla naszej społeczności gminnej, dzień wielkich zmagań gimnastycznych – już po raz dziesiąty – z dumą podkreślał dokonując uroczystego otwarcia– Ireneusz Gołuszka – sekretarz gminy Złota, a jednocześnie prowadzący imprezę.

Zanim jednak sportowcy przystąpili do zawodów, zarówno sędziowie jak i zawodnicy musieli złożyć ślubowanie, jak na sportowców przystało, po czym przyszła pora  na zaciętą, pełną kropel potu na czole, rywalizację. Na czas i komendę! I tak. W klasyfikacji indywidualnej w podciąganiu się na drążku (30 razy w ciągu 60s), najlepszy okazał się 29-letni Michał Wołodko z Form Fitness – z Radzynia Podlaksiego. Z kolei w konkurencji wznosów tułowia -popularnych brzuszkach, wygrał 16 – letni Michał Modrzewiecki z Team Ponidzie, wykonując 66 brzuszków w ciągu minuty. Jeśli zaś chodzi o wykonywanie pompek na komendę bezkonkurencyjny, ustanawiając rekord złockiego wydarzenia – 134 pompki, okazał się 28- letni Artur Glensk z Kompanii Wzmocnienia OPP – Katowice. Artur w klasyfikacji generalnej – indywidualnej zajął również pierwsze miejsce w jubileuszowej edycji konkursu.

IMG_2660

Z klei w klasyfikacji drużynowej, mistrzami, zyskując łącznie 215 punktów  została Kompania Wzmocnienia OPP – Katowice. Ale to nie koniec przyznanych nagród! Organizatorzy postanowili ufundować jeszcze kilka wyróżnień dla indywidualistów oraz drużyn. Poniżej przedstawiamy pełne wyniki X Ogólnopolskiego Turnieju w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym.

klasyfikacja indywidualna

klasyfikacja drużynowa

 

A jeśli jesteśmy już przy podsumowaniu, to i warto krótko wspomnieć o zawodnikach trójboju. Najmłodszym sportowcem podczas zawodów w tej jakże nietypowej dyscyplinie sportowej okazał się 12-letni Kamil Kasza ze Street Workout –Złota. Zaś najstarszym zawodnikiem był 46-letni Waldemar Wierzycki z Kompanii Wzmocnienie.

Oprócz rywalizacji w trzech konkurencjach, w przerwach turnieju, można było podziwiać krótkie, aczkolwiek cieszące oko występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z ZPO ze Złotej, które przygotowywały się pod czujnym okiem pań ze Studia tańca i Trampolin Dance&Fit z Buska-Zdroju. Sportowe widowisko uświetnił pełen wielu z pewnością niezapomnianych wrażeń występ Daniela Barańskiego – artysty teatralnego i cyrkowego, perfekcyjnego w każdym calu, znanego nie tylko w kraju, ale i za granicą, Jakuba Nawrota – prekursora w Polsce, utytułowanego zawodnika krajowego i międzynarodowego oraz wspomnianego już – 32-letniego Łukasza Świrka – gwiazdy sobotniego popołudnia, człowieka flagi.

IMG_2575

Tu warto wspomnieć, że przy okazji tak wspaniałego wydarzenia zawiązała się w gminie stricte sportowa grupa Street Workout – Złota, która stała się pierwszym w regionie zespołem uprawiającym taki typ sportu. A trenerem jest Krzysztof Chmielarz.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą, głównym organizatorem turnieju, osobą bez której nie było by tej „uczty sportowej” jest Marek Purchla – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Placówek Oświatowych, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego w Złotej, który z rąk Leszka Wnętrzaka – przedstawiciela marszałka województwa świętokrzyskiego, odebrał pamiątkową, szklaną statuetkę wraz z podziękowaniami.

Uroczystym zakończeniem turnieju było wspólne pamiątkowe zdjęcie, które przedstawiamy poniżej. Pamiętajmy! „Sport nie tylko rzeźbi ciało lecz również charakter”. Marta Gajda

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com