„Petardy gimnastyczne” na dziesiątym jubileuszowym trójboju w Złotej

0

Niesamowity pokaz prawdziwej siły, umiejętności, a tym samym sprawności fizycznej miał miejsce 3 marca w hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowej w Złotej. A wszystko to za sprawą dziesiątej już jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Gimnastycznego w Trójboju Siłowym w randze Mistrzostw Polski o Puchar Wójta Gminy Złota. Obok zaciętej, sportowej rywalizacji, prawdziwą bombą dla kibiców były perfekcyjne i obłędne pokazy gimnastyczne w wykonaniu mistrzów polski w akrobacji gimnastycznej w tym Łukasza Świrka – dwukrotnego finalisty telewizyjnego show – „Mam talent” oraz popisowe show młodych debiutantów w dziedzinie Street Workoutu.

Z roku na rok, złocki turniej w gimnastycznym trójboju sprawnościowym nabiera tempa i zyskuje na popularności. Tylko w tym roku w wielkim sportowym wydarzeniu – na najwyższym poziomie, uczestniczyło aż siedem grup rywalizujących w kategorii drużynowej oraz 21. zawodników w klasyfikacji indywidualnej. A ich sprawności przyglądali się: Łukasz Wołodko oraz Jakub Nawrot – wielokrotni uczestnicy mistrzostw Polski Street Workout, którzy wystąpili w sobotnie przedpołudnie w roli sędziów głównych. Ponadto  komisarzem zawodów został Arkadiusz Znojek – m.in. trener kadry narodowej trójboju siłowego Polskiego Związku Kulturystyki.

IMG_3202

– To szczególny dzień dla naszej społeczności gminnej, dzień wielkich zmagań gimnastycznych – już po raz dziesiąty – z dumą podkreślał dokonując uroczystego otwarcia– Ireneusz Gołuszka – sekretarz gminy Złota, a jednocześnie prowadzący imprezę.

Zanim jednak sportowcy przystąpili do zawodów, zarówno sędziowie jak i zawodnicy musieli złożyć ślubowanie, jak na sportowców przystało, po czym przyszła pora  na zaciętą, pełną kropel potu na czole, rywalizację. Na czas i komendę! I tak. W klasyfikacji indywidualnej w podciąganiu się na drążku (30 razy w ciągu 60s), najlepszy okazał się 29-letni Michał Wołodko z Form Fitness – z Radzynia Podlaksiego. Z kolei w konkurencji wznosów tułowia -popularnych brzuszkach, wygrał 16 – letni Michał Modrzewiecki z Team Ponidzie, wykonując 66 brzuszków w ciągu minuty. Jeśli zaś chodzi o wykonywanie pompek na komendę bezkonkurencyjny, ustanawiając rekord złockiego wydarzenia – 134 pompki, okazał się 28- letni Artur Glensk z Kompanii Wzmocnienia OPP – Katowice. Artur w klasyfikacji generalnej – indywidualnej zajął również pierwsze miejsce w jubileuszowej edycji konkursu.

IMG_2660

Z klei w klasyfikacji drużynowej, mistrzami, zyskując łącznie 215 punktów  została Kompania Wzmocnienia OPP – Katowice. Ale to nie koniec przyznanych nagród! Organizatorzy postanowili ufundować jeszcze kilka wyróżnień dla indywidualistów oraz drużyn. Poniżej przedstawiamy pełne wyniki X Ogólnopolskiego Turnieju w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym.

klasyfikacja indywidualna

klasyfikacja drużynowa

 

A jeśli jesteśmy już przy podsumowaniu, to i warto krótko wspomnieć o zawodnikach trójboju. Najmłodszym sportowcem podczas zawodów w tej jakże nietypowej dyscyplinie sportowej okazał się 12-letni Kamil Kasza ze Street Workout –Złota. Zaś najstarszym zawodnikiem był 46-letni Waldemar Wierzycki z Kompanii Wzmocnienie.

Oprócz rywalizacji w trzech konkurencjach, w przerwach turnieju, można było podziwiać krótkie, aczkolwiek cieszące oko występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z ZPO ze Złotej, które przygotowywały się pod czujnym okiem pań ze Studia tańca i Trampolin Dance&Fit z Buska-Zdroju. Sportowe widowisko uświetnił pełen wielu z pewnością niezapomnianych wrażeń występ Daniela Barańskiego – artysty teatralnego i cyrkowego, perfekcyjnego w każdym calu, znanego nie tylko w kraju, ale i za granicą, Jakuba Nawrota – prekursora w Polsce, utytułowanego zawodnika krajowego i międzynarodowego oraz wspomnianego już – 32-letniego Łukasza Świrka – gwiazdy sobotniego popołudnia, człowieka flagi.

IMG_2575

Tu warto wspomnieć, że przy okazji tak wspaniałego wydarzenia zawiązała się w gminie stricte sportowa grupa Street Workout – Złota, która stała się pierwszym w regionie zespołem uprawiającym taki typ sportu. A trenerem jest Krzysztof Chmielarz.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą, głównym organizatorem turnieju, osobą bez której nie było by tej „uczty sportowej” jest Marek Purchla – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Placówek Oświatowych, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego w Złotej, który z rąk Leszka Wnętrzaka – przedstawiciela marszałka województwa świętokrzyskiego, odebrał pamiątkową, szklaną statuetkę wraz z podziękowaniami.

Uroczystym zakończeniem turnieju było wspólne pamiątkowe zdjęcie, które przedstawiamy poniżej. Pamiętajmy! „Sport nie tylko rzeźbi ciało lecz również charakter”. Marta Gajda

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com