Pędził 147 km/h w terenie zabudowanym

0

W poniedziałek policjanci kazimierskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym seatem, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 147 km/h. Przypominamy, że w takim przypadku prawo jazdy zatrzymywane jest obligatoryjnie na 3 miesiące.

W poniedziałek tuż po godzinie 10, policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej pełniący służbę w gminie Opatowiec, zwrócili uwagę na szybko jadący samochód. Wykonany pomiar prędkości jednoznacznie wykazał, że kierujący seatem przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 97 km/h. 23 –letni mężczyzna musiał czasowo pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Przypominamy, że w znowelizowanych przepisach ruchu drogowego, które weszły w życie 18 maja 2015 roku jest zapis dotyczący zatrzymania prawa jazdy kierującym w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości jazdy w obszarze zabudowanym. Prędkość ta została określona na powyżej 50km/h. W praktyce ujawnienie takiego zachowania na drodze skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy w trakcie kontroli drogowej, prowadzonej przez funkcjonariuszy do tego uprawnionych i przesłaniem do właściwego starosty w celu formalnego zatrzymania go na 3 miesiące.

Źródło: KPP  w Kazimierzy Wielkiej 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com