Okrągły jubileusz słonecznego klubu

0

Lekkoatletyka
Przeszło 10 lat temu, w lipcu, z inicjatywy rodziców dobrze zapowiadających się sportowców powstały struktury wspierające młode sportowe talenty. Przed dziesięcioma laty dogranie wszystkich formalnych kwestii nie było tak proste jak dziś, z drugiej strony, aby rozwijać się w dobrym kierunku, należy zadbać o fachową kadrę. Stąd pierwsze kroki rodzice skierowali do Zdzisława Perepiczki, a ten do Czesława Bednarskiego. Ponieważ razem można więcej, to powstał Klub Sportowy „Słoneczko”.
słoneczko 10-lecie Tygodnik Ponidzia_17
Jubileuszowe spotkanie z okazji okrągłej, dziesiątej rocznicy powstania klubu, zorganizowane przez działaczy sportowych, odbyło się w ubiegłą sobotę 9 grudnia 2017 r. Pojawili się na nim przede wszystkim młodzi lekkoatleci, ale również wielu gości – sympatyków klubu. Rocznicowe spotkanie rozpoczął zespół Antrakt, założony przez najlepszego buskiego skoczka wzwyż Patryka Kocińskiego. Zaraz potem zebranych powitał prezes klubu, a zarazem trener zawodników – Zdzisław Perepiczko.

słoneczko 10-lecie Tygodnik Ponidzia_1
W czasie dziesięciu lat funkcjonowania klubu, przez jego szeregi przewinęła się spora grupa sportowców. Każdego roku w barwach klubu młodzież brała udział średnio w 30 imprezach na terenie całego kraju i nie tylko (zawodnicy klubu podróżowali w ramach sportowej rywalizacji m.in. po Chinach, Gruzji, Włoszech). Co więcej, zwykle przywożąc medale.
słoneczko 10-lecie Tygodnik Ponidzia_8
Nieliczni wciąż rozwijają swoje zdolności w dziedzinie Królowej Sportu, tak jak chociażby mistrz przełajów Damian Sator, inni przekwalifikowali się i uprawiają inne dziedziny sportu, tak jak Dominika Burchan (dziś zawodniczka damskiej drużyny piłkarskiej z Nowego Korczyna), a jeszcze inni zupełnie zrezygnowali z rozwoju sportowego na rzecz np. nauki. Bez względu na obecną sytuację wielu z nich pojawiło się na 10-leciu. Najlepsi z najlepszych zostali wyróżnieni przez zarząd klubu. Wybrano też sportowców dziesięciolecia.

słoneczko 10-lecie Tygodnik Ponidzia_14
Lekkoatleci nie szczędzili ciepłych słów skierowanych do byłego ich, ale też obecnego trenera, dziękując mu za cierpliwość, wytrwałość i mnóstwo serca, które włożył we wspólne treningi podczas tych wielu lat współpracy. Dzięki sponsorom zawodnicy otrzymali oprócz pamiątkowych podziękowań również drobne upominki.
słoneczko 10-lecie Tygodnik Ponidzia_32

Jeśli mowa o ludziach, którym lekka atletyka nie jest obojętna, to podobnie jak każdego roku, tak i tym razem, przy okazji 10-lecia, klub wyjątkowo ich uhonorował. – Sport opiera się dziś na ludziach dobrej woli. Bez nich nie byłoby nas, naszych wspaniałych wyników, ani nawet dzisiejszego spotkania – powiedział Perepiczko.
Jak przystało na jubileusz nie zabrakło lampki szampana (również bezalkoholowego dla najmłodszych) oraz pysznego urodzinowego tortu. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, przy którym dzielili się wrażeniami i wspomnieniami ze sportowych aren.

słoneczko 10-lecie Tygodnik Ponidzia_26
Po części oficjalnej można było zajrzeć do pamiątkowej kroniki prowadzonej przez prezesa, czy też obejrzeć medale i statuetki zawodników, jakie zdobyli w minionych 10 latach działalności w klubie. Mamy nadzieję, że to nie koniec, a dopiero dobry początek historii „Słoneczka”.

KL

Udostępnij.

Dodaj komentarz