Ogień i woda – żywioły, które potrafią poskromić

0

Pływanie

Buscy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku ze swej najlepszej strony pokazali się podczas jubileuszowej , dziesiątej edycji Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Pływaniu.
W zawodach na ostrowieckiej „Rawszczyźnie” udział wzięli strażacy z 13 komend z całego województwa, w tym busczanie. Ratownicy sprawdzali się w wielu, wielu kategoriach i na różnych dystansach (25 m st. motylkowym, 50 m st. grzbietowym, 50 m st. klasycznym, 50 m st. dowolnym, 100 m st. zmiennym oraz sztafecie 4×50 m st. dowolnym).

pływanie
Rywalizacja odbywała się w pięciu konkurencjach indywidualnych oraz w jednej drużynowej, a poziom jak w latach poprzednich był bardzo wysoki. Tradycyjnie prowadzona była klasyfikacja wielobojowa, w której nagradzani byli najbardziej wszechstronni, bowiem należało wystartować we wszystkich konkurencjach indywidualnych. Nasza reprezentacja wypadła tu bardzo dobrzerelacjonuje rzecznik buskich strażaków, mł. bryg. Marek Lis.
Dla zwycięzców poszczególnych kategorii organizatorzy przewidzieli puchary i medale. A jeśli już mowa o zwycięzcach, to należy wyróżnić buskich strażaków, którzy w zawodach poradzili sobie najlepiej, uzyskując wysokie wyniki.
Na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym bezkonkurencyjny był sekcyjny buskiej KP PSP Michał Grusiecki. Zawodnik zajął pierwszą lokatę z wynikiem 00:40,78.
Świetnie poradziła sobie także sztafeta buskich strażaków, która w stylu dowolnym 4×50 m uzyskała czas 02:08,65 i tym samym drugie miejsce.
Jak widać buscy strażacy sprawdzają się nie tylko przy ratowaniu życia i mienia ludzkiego. To wysportowani mężczyźni, co nie raz już podkreślali np. podczas zawodów piłkarskich, w biegach, a teraz również pokazali się jako utalentowani pływacy. Brawo Panowie!

KL
Fot. KP PSP Busko-Zdrój

Udostępnij.

Dodaj komentarz