Odpowie za uszkodzenie ozdób świątecznych

0

Buscy kryminalni ustalili wczoraj dane personalne mężczyzny, podejrzewanego o uszkodzenie świetlnych ozdób świątecznych. Do zdarzenia doszło w drugiej połowie stycznia, na Placu Zwycięstwa w Busku – Zdroju. Wtedy, nieznany mężczyzna skacząc do dekoracji, uszkodził instalację elektryczną. Za uszkodzenie lub zniszczenie cudzego mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
W okresie świąteczno – noworocznym w parku miejskim w centrum Buska – Zdroju znajdowała się dekoracja świetlna imitująca fontannę. Wczoraj kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju ustalili, że w drugiej połowie styczna została ona uszkodzona przez skaczącego po dekoracji mężczyznę. Informację potwierdzili u właściciela. Straty spowodowane nieodpowiedzialnym zachowaniem sprawcy oszacowano na kwotę ponad 600 zł. Jeszcze tego samego dnia policjanci pracujący przy tej sprawie wytypowali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Odwiedzili 24 – latka w miejscu jego zamieszkania. Po przewiezieniu go do buskiej komendy Policji, w trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się po zarzucanego mu czynu. Po usłyszeniu zarzutów 24 – latek został zwolniony.

Za swoje zachowanie, mieszkaniec gminy Solec – Zdrój odpowie przed sądem. Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do mieszkańców o reagowanie na podobne przypadki dewastacji. W przypadku zauważenia osób niszczących czyjeś mienie, prosimy o powiadomienie Policji, telefonując na numer alarmowy 997 lub 112.

Opr. TP/ Źródło: KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz