Odnaleziona przez policjantów

0

W piątkowe popołudnie na terenie województwa małopolskiego pińczowscy kryminalni odnaleźli zaginioną 17 – latkę, która oddaliła się z domu kilkanaście dni wcześniej. Dzięki skrupulatności i dociekliwości mundurowych, cała i zdrowa wróciła do najbliższych.

Ucieczka małoletniego z domu to niebezpieczne zjawisko. Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy na jakie zagrożenia są narażeni. Na szczęście w większości są oni odnajdywani m.in. dzięki skutecznym działaniom podejmowanym przez policjantów.

Tak było w przypadku 17 – letniej pińczowianki, której zaginięcie zgłosiła matka w ostatnim dniu maja. Już w chwili zgłoszenia, nastolatki w domu nie było kilkanaście dni. Rodzice zdali sobie sprawę, że córka prawdopodobnie sama do nich nie wróci i nie wiedzieli gdzie i z kim może przebywać . Brak tych informacji nie ułatwiał zadania prowadzącym poszukiwania policjantom. Nie mniej jednak, zaraz po zgłoszeniu podjęli oni intensywne działania mające na celu ustalenie gdzie małoletnia może się znajdować. Po krótkim czasie funkcjonariusze wiedzieli już ponad wszelką wątpliwość, że opuściła rodzinne strony.

Dalsza skrupulatność i dociekliwość mundurowych sprawiła, że młoda dziewczyna została znaleziona już dwa dni od zgłoszenia, aż na terenie województwa małopolskiego.

Jak sama przyznała, ukrywała się tam przed swoimi rodzicami i poszukującą ją Policją. Była u znajomego, o którym nikt z rodziny wcześniej nic nie wiedział.

Tym razem wszystko skończyło się dobrze, nie doszło do żadnego przestępstwa na szkodę małoletniej i mogła bezpiecznie wrócić do domu.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz