Obok Wiślicy tir wjechał w ciągnik rolniczy

0

We wtorek, w godzinach nocnych doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 776 w Koniecmostach (gm. Wiślica). Wszystko skończyło się dobrze, jednak mogło być dużo gorzej.
VLUU L110, M110  / Samsung L110, M110
Dwa zastępy strażackie z KP PSP w Busku wyjechały do zdarzenia jakie miało miejsce we wtorek, kwadrans po godz. 22.00, tuż obok Wiślicy. W Koniecmostach doszło do zderzenia dwóch pojazdów – ciągnika siodłowego marki renault premium z naczepą oraz ciągnika rolniczego john deere z opryskiwaczem.

-Policjanci, którzy pojawili się na miejscu ustalili, że na drodze wojewódzkiej w Koniecmostach, na chwilę zatrzymał się kierowca ciągnika rolniczego. Pojazd był oświetlony, a kierowca opuścił go tylko na chwilę , najprawdopodobniej j w celu otwarcia bramy na posesję. W tym czasie w ciągnik wjechał ciężarowy renault premium, który prowadził inny mieszkaniec gminy Wiślica – informuje oficer prasowy buskiej KPP, Tomasz Piwowarski.

Obydwa pojazdy znalazły się w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca traktora w tym czasie znajdował się poza pojazdem, natomiast mężczyzna kierujący ciężarówką opuścił pojazd samodzielnie, nie odnosząc żadnych obrażeń.

VLUU L110, M110  / Samsung L110, M110
Strażacy którzy dotarli na miejsce bardzo niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia, zajęli się zabezpieczeniem miejsca, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sprawdzenia pojazdów pod kątem wycieku płynów eksploatacyjnych.

VLUU L110, M110  / Samsung L110, M110

Jak powiedział nam rzecznik buskich stróżów prawa, obaj kierowcy byli trzeźwi, a w związku z tym, że nikt nie odniósł obrażeń, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Dodatkowo kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym.

KL
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz