O(b)mawiamy Tygodnik Ponidzia nr 27

0

Przed nami 27 wydanie Tygodnika Ponidzia, oczywiście w tym roku. Jak zwykle zachęcamy Państwa do kupna gazety, gdyż czytając na bieżąco doniesienia Tygodnika Ponidzia, macie Czytelnicy gwarancję zapoznania się z tym, co dzieje się regionie. A tu, mimo iż rozpoczęły się wakacje – dzieje się dużo.
Już na pierwszej stronie umieszczona jest informacja mówiąca o wielkiej dotacji z funduszu europejskiego dla Nowego Korczyna. Dożo, dużo pieniędzy. Na co? – o tym oczywiście w papierowym wydaniu gazety. Tu także rozpoczyna się relacja z pierwszego kursu pociągu na uruchomionej ponownie, po przeszło 10 latach, trasie Kielce Busko i z powrotem. Jak się podróżowało? Ano…… Odpowiedź w gazecie. I wreszcie Dni Ponidzia w Pińczowie. Te uroczystości mają już od dawna swoją dobrą markę. A dokładniej? – oczywiście na stronach papierowego wydania Tygodnika Ponidzia.
Czy wiecie Państwo ile lat działalności obchodzi w tym roku biblioteka w Kijach? – Oczywiście niektórzy wiedzą, ale większość chyba nie. Przynajmniej niedokładnie. Spieszymy z wyczerpującymi informacjami na ten temat. Przeczytajcie o tym w NASZEJ gazecie.
Kolejne strony przynoszą między innymi: stały felieton księdza Mariana Fatygi. Dzisiaj są to rozważania na temat Piękna Ponidzia. I jak nie czytać o naszym Ponidziu? Musicie koniecznie zapoznać się z treścią felietonu. Zachęcamy, zapraszamy.
Dużo, dużo pieniędzy wędruje z unijnej kasy na Ponidzie. Pytamy na ten temat marszałka województwa, a głównie o to, czy z nowej podzielonej puli trafią pieniądze do gmin i miast naszych powiatów. I jak myślicie państwo? Trafią?. Najlepiej o tym sami przeczytajcie.
Jak wykorzystywane są fundusze gminy Busko – Zdrój i ile korzyści z tego mają sołectwa – o tym piszemy w najnowszym wydaniu Tygodnika Ponidzia nawiązując do bardzo już popularnej rubryki, w której sołtysi opowiadają o zaspokojeniu ambicji społeczności mieszkającej na wsiach gminy Busko, o planach, a nieraz wręcz marzeniach. Warto przeczytać, porównać różne sołectwa. Są to naprawdę ciekawe spostrzeżenia.
Pisząc o uzdrowisku, tym razem zajęliśmy się bliżej Krystyną. Będzie rozbudowa, unowocześnienie sprzętu służącego chorym, są w tym zakresie bardzo ambitne plany. Jakie konkretnie? – o tym można przeczytać w naszym tygodniku już od wtorku, od rana.
Burmistrz Buska Zdroju cieszy się zasłużonym uznaniem. Powtarzają to sołtysi w licznych wypowiedziach dotyczących życia we wsiach gminy Busko, potwierdzili to radni, którzy udzielili włodarzowi absolutorium. Jest to ważne potwierdzenie faktu, że pieniądze jakimi dysponuje gmina są dobrze wykorzystane.
Na stronie KIJ prezentujemy złote pary. Wszyscy wiemy ile przy tym wspomnień, wzruszeń i niejedna łezka w oku…
Na jednej ze stron gazety Kurier Wiślicki. Na czołowym zdjęciu gospodarz województwa Adam Jarubas i gospodarz miasta Wiślica – burmistrz Stanisław Krzak. To zestawienie pozwala przypuszczać, że w Wiślicy będą nowe inwestycje, że będą ważne, kolejne zmiany. Co się zmieni i za ile – o tym w Tygodniku Ponidzia.
Dalsza część gazety świadczy, że już rozpoczęły się wakacje. Przeczytacie o ciekawej sobocie w Busku Zdroju, zapraszamy do ciekawego reportażu z… Szwajcarii ( w trzech odcinkach), polecamy materiał o tematyce RODO, co w tym ważne, a czego obawia się wiele osób – materiał w formie lekko humorystycznej, oczywiście są porady, sport, jest krzyżówka, żarciki. Warto z tym wszystkim się zapoznać. Gwarantujemy ciekawe materiały i życzymy miłej lektury.

Recmen

GRTPN0703s001

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com