O tym przeczytasz w „Tygodniku Ponidzia”

0

Nowatorskie rozwiązania w Uzdrowisku, dofinansowanie do budowy hospicjum, „gorąca” sesja powiatu buskiego – to jedne z ważniejszych wydarzeń jakie miały miejsce w minionym tygodniu na Ponidziu. O tych i innych epizodach z regionu przeczytacie w papierowym wydaniu „Tygodnika Ponidzia”. 15. maja (czyli już jutro!) do sprzedaży trafi nowe wydania czasopisma.

A o czym jeszcze przeczytacie w gazecie? O pięknym geście biskupa z Kaczkowic – ksiądz podarował dla parafii w Bejscach 2 tysiące USD! Napisaliśmy także o promesie dla gminy Kazimierza Wielka oraz o uroczystej sesji, jaka miała miejsce w tej miejscowości. W papierowym „Tygodniku Ponidzia” znajdziecie także wywiad ze starostą buskim Jerzym Kolarzem. Gimnazjaliści! Koniecznie przeczytajcie, temat z pewnością Was zainteresuje.

Do bibliotekarzy z Ponidzia powędrowały wyróżnienia, a my wiemy do kogo. Podążamy dalej szklakiem buskich sołectw. Tym razem zaglądamy do Zwierzyńca i Skorzowa. Na co te miejscowości przeznaczyły fundusz sołecki? Odpowiedzi szukaj w „TP”.

Całą stronę gazetową poświęciliśmy wieścią z gminy Gnojno. Pieniądze na nowe drogi, budowa miejsc kultury (plenerowa scena koncertowa, modernizacja świetlicy) – to tylko parę z tematów jakie poruszyliśmy.

Do Buska-Zdroju trafią znaczące pieniądze z RPO, pytamy marszałka województwa Adama Jarubasa jakie inwestycje zostaną zrealizowane z tych środków. Oprócz tego, przeczytacie jak na przestrzeni lat zmienił się powiat pińczowski. Tym razem na tapecie sportowa oferta tego powiatu: siatkówka, rowery, biegi – jest w czym wybierać. Interesującą ofertą kusi buski ZDZ – szkoła uzupełniła swoją ofertę edukacyjną, a my ją Wam prezentujemy!

Więcej informacji przeczytacie w papierowym wydaniu „Tygodnika Ponidzia”. Czasopismo dostępne w kioskach i punktach sprzedażowych Ruchu, Kolportera i Garmondu.

Do lektury zaprasza zespół redakcyjny

GRTPN0515s001 kopia

Udostępnij.

Dodaj komentarz