Nowy szef buskiego garnizonu objął jednostkę

0

Ppłk Tomasz Kokociński został nowym komendantem buskiej Wojskowej Komendy Uzupełnień. Po tym jak na Szefa WSzW w Kielcach awansowany został wieloletni jej komendant ppłk Jarosław Molisak nie było wiadomo, kto obejmie po nim komendanturę. Funkcję tę przez ten czas pełnił zastępca komendanta mjr Andrzej Tomczyk.
nowy komendant WKU Tygodnik Ponidzia_1
W poniedziałek, 26 marca, rozkazem personalnym na to miejsce powołano mjr Tomasza Kokocińskiego. Z dniem objęcia obowiązków komendanta major otrzymał również awans na wyższy stopień – podpułkownika, co wynika z uwarunkowań tego stanowiska w hierarchii wojskowej.
Rozkaz Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego uroczyście odczytał w siedzibie WKU Busko-Zdrój, szef WSzW w Kielcach – płk Jarosław Molisak, który nie ukrywał, że wciąż czuje się jak gospodarz buskiej jednostki.
nowy komendant WKU Tygodnik Ponidzia_17

Chciałbym podkreślić, że osobiście wnioskowałem o nadanie tego stanowiska ppłk Kokocińskiemu. Jestem zdania, że żołnierz, który jest blisko rodziny, w pracy nie myśli o domu, a w domu o pracypowiedział szef WSzW w Kielcach.

nowy komendant WKU Tygodnik Ponidzia_15
Ppłk Kokociński podziękował za zaufanie i podkreślił, że nie spocznie na laurach i podobnie jak to było do tej pory, dołoży wszelkich starań przy kierowaniu jednostką... więcej informacji znajdziecie w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”.  Gazetę znajdziecie  w kioskach oraz punktach sprzedażowych prasy. 

Udostępnij.

Dodaj komentarz