Nowiny z gminy stopnica: Powstanie siedziba WOT, Przedszkole gotowe, TIK? Tak!

0

Nowiny z gminy…

Powstanie siedziba WOT

Batalion lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej powstanie w gminie Stopnica. W ostatnim czasie burmistrz Ryszard Zych uczestniczył w  oficjalnym przekazaniu na rzecz Wojskowego Oddziału Gospodarczego nieruchomości w Czyżowie. To właśnie tam przewidziana jest lokalizacja batalionu. Jak informuje stopnicki magistrat, nieruchomość po byłej szkole została przekazana na mocy aktu notarialnego na rzecz Skarbu Państwa. Wcześniej na ten fakt zgodzili się mieszkańcy i Rada Miejska.

Po przejęciu nieruchomości Dowództwo WOT do 2020 roku, deklaruje dostosowanie obiektu poprzez remont i przebudowę budynku, budowę ogrodzenia, pomieszczeń garażowych i magazynowych, sieci teleinformatycznej. Docelowo powstanie batalionu WOT ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa, zmniejszenia bezrobocia, rozwoju gospodarczego gminy oraz wzrostu estetyki przestrzennej miejscowości.

Przedszkole gotowe

3,8 mln zł – tyle kosztowała budowa przedszkola w Stopnicy, na którą samorząd uzyskał wysokie (2,5 mln złotych) dofinansowanie  ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wraz z początkiem września dzieci rozpoczną naukę w nowych murach. Niedługo potem, w połowie miesiąca przewidziano uroczyste otwarcie tego obiektu.

TIK? Tak!

Projekt pn. “TIK – TAK! Rozwój…więcej czytaj w aktualnym wydaniu Tygodnika Ponidzia

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com