Nocny pożar w gminie Bejsce. Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin

0

Aż 38 strażaków z 9 zastępów PSP i OSP, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Energetyczne – brało udział w gaszeniu pożaru jaki wybuchł 2 kwietnia w Sędziszowicach w gminie Bejsce. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana.

Informację o pożarze domu w miejscowości Sędziszowice w powiecie kazimierskim, strażacy otrzymali około godziny 01.40.

Jak informuje st. kpt. Krzysztof Jach  z JRG w Kazimierzy Wielkiej,  do zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz z jednostek ochotniczych z Sędziszowic,  Bejsc, Czyżowic oraz Królewic.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że ogień zdołał objąć już znaczną część budynku mieszkalnego.

Dodatkowo w wyniku pożaru poszkodowany został 66-letni mężczyzna zamieszkujący budynek, który doznał poparzeń klatki piersiowej, pleców oraz szyi. Po przebadaniu i opatrzeniu poparzeń przez ratowników medycznych został przewieziony na dalsze leczenie do szpitala w Busku Zdroju.

Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru ratownicy przystąpili do rozbiórki nadpalonych oraz spalonych elementów budynku (pokrycia dachowego, więźby dachowej, szczytów, powały, komina).

Prawdopodobną przyczyną pożaru było wypadnięcie żaru z paleniska pieca kaflowego – dodaje  st. kpt. Krzysztof Jach  z JRG w  Kazimierzy Wielkiej.

Fot. KP PSP w Kazimierzy Wielkiej

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com