Nocą grasowali „rabusie”

0

W nocy z poniedziałku na wtorek (10-11 lipca), funkcjonariusze z Powiatowej Komendy Policji w Busku-Zdroju zostali powiadomieni, że w gospodarstwie w gminie Pacanów doszło do włamania. Na miejsce zdarzenia udali się mundurowi ze Stopnicy. O zdarzeniu zawiadomione zostały także sąsiednie jednostki policji.

Nie upłynęło dużo czasu, gdy policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali do kontroli mężczyzn podróżujących peugeotem. W bagażniku panowie przewozili przedmioty, które mogły pochodzić z popełnionego przestępstwa. – Poruszający się pojazdem mężczyźni nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć skąd jadą oraz jak weszli w posiadanie przedmiotów znalezionych w bagażniku. Mundurowi podejrzewali, że 42 i 45-latek mogą mieć związek ze zdarzeniem z terenu gminy Pacanów – mówi rzecznik prasowy KPP w Busku, Tomasz Piwowarski.nocą grasowali
Tymczasem stopniccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia w gminie Pacanów. Ustalili, że łupem złodziei padły krzesła, elektronarzędzia oraz kosiarka do trawy. Na szczęście, rzeczy te leżały nieopodal zabudowań. Jak informuje rzecznik prasowy z Buska nie zostały zabrane ze względu na włączenie się alarmu. Wartość przedmiotów, właściciel oszacował na 2500,00 zł.
– Śledczy pracujący nad tą sprawą, w porozumieniu z kolegami ze Staszowa ustalili, że przedmioty znalezione w bagażniku peugeota pochodzą z włamania, które miało miejsce tej samej nocy na terenie gminy Połaniec. Tam straty spowodowane przestępstwem, pokrzywdzony oszacował na kwotę około 2000,00 zł – dodaje oficer prasowy.

Skradzione przedmioty udało się odzyskać. Rabusie będą jednak musieli odpowiedzieć przed sądem.

e.

Udostępnij.

Dodaj komentarz