Nietrzeźwy przekroczył prędkość

0

Wczoraj buscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. W trakcie podjętych czynności okazało się, że 43 –letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Niebawem nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Droga krajowa nr 73 biegnąca przez miejscowość Bronina została zaznaczona na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako niebezpieczna z powodu częstych przekroczeń prędkości. Mając to na uwadze policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku z Zdroju wczoraj sprawdzali, czy kierujący poruszający się tą drogą stosują się do przepisów ruchu drogowego. W godzinach popołudniowych mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h w obszarze zabudowanym. W trakcie legitymowania policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że 43 –latek miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego w rozmowie z mundurowymi przyznał, że w takim stanie planował z Bieszczad dojechać aż do województwa łódzkiego.

Niebawem nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo drogowe grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Opr. JK

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz