(Nie)trzeźwy poranek w powiecie buskim. “Drogówka” zatrzymała kierowcę autobusu.

0

Alkohol jest częstą przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Aby ograniczyć ich liczbę, buscy policjanci prowadzili dziś wzmożone działania kontrolne. Każdy kierowca zatrzymany do kontroli poddawany był badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


Od godziny 5:00 do 9:00 funkcjonariusze przebadali 640 osób. Wśród nich, policjanci ujawnili 1 kierującego, który zdecydował się wsiąść za „kółko” znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz jednego po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy.
W Wiślicy, mundurowi ujawnili kierującego autobusem wykonującego regularne przewozy pasażerskie, w organizmie którego było ponad 0,72 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W autobusie kierowanym przez 31-letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego podróżowało 10 pasażerów. Następnym jego kursem miał dowozić dzieci do szkoły. Policjanci wyeliminowali tego mężczyznę z ruchu drogowego, a być może tym samym uratowali czyjeś zdrowie lub życie.
Apelujemy do kierowców o bezpieczną jazdę. W żadnym wypadku nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu! Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

autobus

Opr. TP
Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com