Nietrzeźwy motorowerzysta

0

Policjanci z Buska – Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej motorower, którego kierowca był nietrzeźwy. Miał pond 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 23 letni cyklista posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy policjanci buskiej komendy na jeden z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Badanie trzeźwości wykazało, że 23-letni mieszkaniec  gminy Busko – Zdrój miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiada także zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Niebawem mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. 

 Przypominamy!

Zgodnie z Kodeksem Karnym za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy osoba taka była wcześniej prawomocnie skazana za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub prowadziła pojazd w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Opr. JK
Źródło:  KPP w Busku  Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz