Nietrzeźwy kierowca i 12 osób w ,,dostawczaku’’

0

We wtorek, 27 czerwca po południu policjanci z buskiej drogówki patrolujący teren gminy Solec–Zdrój zatrzymali do kontroli dostawczego renaulta. Uwagę mundurowych zwróciły osoby siedzące w przestrzeni bagażowej dostawczaka. W pojeździe zarejestrowanym do przewozu 3 osób, podróżowało aż 12 pasażerów. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 64–letniego mieszkańca gminy Busko– Zdrój.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący miał ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym z stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Uwagę policjantów z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku–Zdroju zwrócił wczoraj dostawczy renault. Podczas patrolu rejonu Solca–Zdroju, mundurowi zauważyli osoby siedzące w przestrzeni bagażowej dostawczaka. Kierowca renaulta został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie kontroli okazało się, że tym pojazdem może podróżować tylko 3 osoby. W samochodzie było ich aż 12. W przestrzeni ładunkowej przebywało kilka kobiet i mężczyźni zatrudnieni do pracy sezonowej w gospodarstwie. Podczas badania trzeźwości okazało się, że 64–latek miał ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący nie miał też przy sobie prawa jazdy.

Przypominamy!

W przypadku, gdy w pojeździe znajdują się, co najmniej trzy osoby więcej niż liczba miejsc określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, kierowcy zostanie zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Osoby podróżujące w nieprzystosowanym do tego celu pojeździe, w przypadku zdarzenia drogowego narażone są na poważne obrażenia, a nawet śmierć.

Sprawą 64–letniego mieszkańca gminy Busko–Zdrój zajmie się sąd. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz