Nietrzeźwi rowerzyści

0

Tylko w sobotnie przedpołudnie policjanci pińczowskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli trzech rowerzystów, którzy jechali na swoich jednośladach mimo tego, że znajdowali się pod wpływem alkoholu. Nie inaczej było z kierującymi pojazdami. Wczoraj uprawnienia do kierowania straciło także trzech zmotoryzowanych kierowców. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku roweru jest to kara aresztu albo grzywny.

Zaczęło się w sobotę wczesnym rankiem. Mundurowi w jednej wsi, w niedalekich odstępach czasu, zatrzymali dwóch rowerzystów w wieku 56 i 52 lat, z których pierwszy miał 2,6 promila w wydychanym powietrzu, a drugi 1,7. Do końca służby ci sami policjanci sprawdzili jeszcze jednego amatora jednośladów. 64 –latek miał 1 promil alkoholu. Wszyscy trzej zostali ukarani grzywną pieniężną. Warto jednak zaznaczyć, że wraz z poprawą warunków pogodowych na drogach będzie pojawiać się co raz więcej rowerzystów. Niestety można się spodziewać, że niektórzy z nich zdecydują się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. To z kolei stwarza duże zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale również dla ogólnego bezpieczeństwa komunikacyjnego.

Drugi dzień weekendu był nie mniej pracujący dla policjantów. Wczoraj zatrzymano bowiem aż trzech kierujących pojazdami mechanicznymi. Również zaczęło się rankiem w jednej z wsi w gminie Michałów, gdzie w odstępie godziny skontrolowano dwóch mężczyzn. 29-latek dopuścił się wykroczenia jazdy po użyciu alkoholu 0,5 promila w wydychanym powietrzu, a 59 –latek już przestępstwa przy ponad promilu alkoholu. Obaj natychmiast stracili prawa jazdy. Kolejnym był motorowerzysta na terenie gminy Złota. Mało tego, że jechał bez wymaganego kasku, to jeszcze był w stanie nietrzeźwości. Badanie wskazało, iż w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu.

Za przestępstwo jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz