Nielegalny pobór prądu

0

W miniony piątek pińczowscy kryminalni wspólnie z pracownikami firmy energetycznej podjęli czynności, w wyniku których, w jednym z domów w centrum miasta ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej. Jest to przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże prądu elektrycznego w zdecydowanej większości dokonywane są na szkodę przedsiębiorstw ją wytwarzających i dystrybuujących do odbiorców indywidualnych. Dlatego też Policja w tego typu sprawach współpracuje z pracownikami placówek terenowych takich zakładów.

Pińczowscy kryminalni podejrzewali, że na terenie jednej z posesji w centrum miasta, ktoś nielegalnie podłączył się do źródła prądu. Tą informację mundurowi postanowili sprawdzić wspólnie z pracownikami dystrybutora energii. Podejrzenia policjantów okazały się trafne. W domu należącym do 53- letniej kobiety znajdował się licznik pomiarowy, w którym naruszone były plomby legalizacyjne. Kryminalni wspólnie z pracownikami energetyki podejrzewają, że w ten sposób został zaniżony odczyt poboru prądu. Teraz licznik zostanie sprawdzony przez biegłych, a właścicielka domu będzie odpowiadać na pytania śledczych. Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

opr. D.S.
źródło: KPP w Pińczowie

Udostępnij.

Dodaj komentarz