Nielegalne wyroby tytoniowe przejęte przez policjantów

0

Buscy kryminalni w miniony piątek dotarli do 63 – latka, którego podejrzewali o handel wyrobami tytoniowymi bez znaków akcyzy. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i budynków gospodarczych należących do mężczyzny, policjanci zabezpieczyli 10 kg suszonych liści tytoniu, 9 kg krajanki tytoniowej oraz ponad 3000 gotowych papierosów. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, oszacowano na kwotę blisko 18 tysięcy złotych. Za taki czyn ustawodawca przewidział wysoką grzywnę.

105-82209
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy podejrzewali jednego z mieszkańców gminy Nowy Korczyn, że może zajmować się nielegalnym handlem wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. W miniony piątek pojechali do miejsca zamieszkania 63 – latka. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci znaleźli i zabezpieczyli 10 kg wysuszonych liści tytoniowych, 9 kg przygotowanej i spakowanej krajanki tytoniowej oraz ponad 3000 gotowych do sprzedaży papierosów.

105-82210

Podczas trwających czynności, zjawiła się kobieta, która chciała zakupić papierosy bez znaków akcyzowych. Śledczy wstępnie oszacowali, że Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego mógł stracić na tym procederze około 18 tysięcy złotych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

Opr. TP/ Źródło:KPP w Busku-Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz