Niecodzienny gość w bibliotece

0

Znany dziennikarz, prezenter, pisarz Jarosław Kret był głównym bohaterem kolejnego autorskiego spotkania w Miejsko – Gminnej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Wielkiej. Na spotkanie z nim przybyło wielu czytelników i trudno się dziwić zważywszy na bogatą, nietuzinkową osobowość gościa.

Jarosław Kret – o dziwo – mówił nie tylko o pogodzie. Bardzo zajmująco opowiadał o realnych i duchowych podróżach, o książkach, karierze w mediach. Jednakże, spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prognozy. Uprzedzając pytania słuchaczy dziennikarz oznajmił, że wkrótce pogoda się polepszy, co też kilka dni później nastąpiło, w dalszej kolejności zaś wyjaśnił skąd biorą się wszelkie anomalia pogodowe, których jesteśmy świadkami. Odpowiedział też na pytanie „dlaczego tego lata nad polskim morzem było 18 stopni Celsjusza, podczas gdy w Krakowie panowały trzydziestostopniowe upały.

hdimg3354b745564207f8ba96db4691012f

Druga część spotkania poświęcona została podróżom, a zwłaszcza podróży do Ziemi Świętej, opisanej w najnowszej książce Jarosława Kreta. „Podróże nie kształcą. To my kształcimy się podczas podróży” – przekonywał dziennikarz i miał na to kilka tez, których nie omieszkał przedstawić zaciekawionej publiczności.

W spotkaniu z Jarosławem Kretem wziął udział burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Adam Bodzioch. Gospodarz gminy podziękował gościowi za wizytę i arcyciekawe opowieści i przekazał mały upominek. Prezenty dla dziennikarza miała także dyrektor książnicy Nina Turek-Kwiecień oraz regionalista Zdzisław Kuliś.

kret w biblioteceZwieńczeniem spotkania były wspólne pamiątkowe fotografie.

/a/    

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com