Niecodzienna wystawa na buskim deptaku

1

Do Buska-Zdroju dotarły rzeźby Michała Batkiewicza. Cykl „Cywilizacja” można zobaczyć na Alei Mickiewicza.

Michał Batkiewicz jest wszechstronnym artystą. Pracuje w drewnie, brązie, stali szlachetnej, szkle i kamieniu. Jest autorem monumentalnych realizacji, m.in. wykonał w skali 1: 3 replikę drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla Kościoła św. Jana Kantego w Chicago. W podkarpackich Szczyglicach ma swoją pracownię w skład której wchodzi też odlewnia. Artysta wykonuje również statuetki, tablice okolicznościowe, rzeźbę kameralną oraz pomnikową.

Michał Batkiewicz

Batkiewicz swój cykl „Cywilizacja” wystawia w różnych miastach Polski. Zestawił w nim wyraziste, geometryczne formy z miękkością naturalnych kształtów. Tymi rzeźbami chciał uświadamiać widzów w zakresie wpływu rodzaju ludzkiego na środowisko naturalne.

Rzeźby można zobaczyć na Alei Mickiewicza, przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury oraz przy internacie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

EHR

Udostępnij.

1 komentarz

  1. weźcie mi te maszkarony zdejmijcie z deptaku! ani nie wiadomo co to, ani nie wiadomo po co ? sztuka ponoć ma wywoływać emocje u mnie ta konkretna wywołuje odruch wymiotny
    już nie wspominając że obrzydza mi przestrzeń publiczną

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com