Niebezpieczne zabawy

0

Wczoraj w Działoszycach doszło do niebezpiecznego wypadku spowodowanego niewłaściwym użyciem materiału pirotechnicznego. Poszkodowany 24-latek doznał poważnych uszkodzeń dłoni i trafił do szpitala.

Jak bardzo niebezpieczne mogą być materiały pirotechniczne, zwłaszcza w rękach młodych, niedoświadczonych ludzi, mógł się wczoraj przekonać 24-letni mieszkaniec Działoszyc, który „bawiąc się” petardami doznał poważnego wypadku. Jedna z nich eksplodowała, powodując obrażenia palców prawej dłoni.

Być może cała historia byłaby jedną z wielu, gdyby nie fakt, że kilka godzin wcześniej osoba ta była informowana przez policjantów o właściwym użyciu tego typu materiałów.
Wieczorem, w pobliżu placu targowego mężczyzna obchodził się z nimi na tyle nierozważnie, że zwrócił na siebie uwagę mundurowych, którzy nałożyli na niego grzywnę za ich niewłaściwe wykorzystanie. Niestety chłopak po odjeździe policjantów wrócił do swojej zabawy doprowadzając do wybuchu jednej z petard w dłoni.

Teraz funkcjonariusze Policji będą wyjaśniać jakie konkretnie były przyczyny tego wypadku. Czy zabrakło tu tylko wyobraźni czy może powody były zupełnie inne.

Należy pamiętać, iż użycie materiałów pirotechnicznych może wiązać się z naruszeniem przepisów karnych określonych w art. 51 kw, 107 kw, 145 kw, 83 kw. W niektórych miejscach władze samorządowe wprowadzają również ograniczenia ich stosowania w ramach regulacji prawa lokalnego.

Źródło: KWP Kielce

Udostępnij.

Dodaj komentarz