Niebezpieczna kraksa w Podłężu

1

Trzy osoby trafiły do szpitala, w tym jedna za pośrednictwem pogotowia lotniczego, tuż po tym jak na drodze wojewódzkiej relacji Morawica – Pińczów doszło do zderzenia trzech aut. Sytuacja miała miejsce w czwartkowy ranek, 16 marca, po godzinie 10.00

Tak przebieg zdarzenia relacjonuje oficer prasowy pińczowskiej policji st.asp. Damian Stefaniec:„Od Pińczowa jechało osobowe bmw, którego 30-letni kierowca uderzył w wyjeżdżający z drogi podporządkowanej samochód marki volkswagen polo. Prowadziła go 55-letnia kobieta. Doszło do zderzenia bocznego obu pojazdów. W wyniku uderzenia pojazdy znalazły się na lewym pasie jezdni trasy głównej relacji Pinczów-Kielce. Dodatkowo bmw uderzyło w jadący od strony Kielc, dostawczy samochód fiat ducato, którym kierowała 29-letnia kobieta podróżując z 52-letnim pasażerem.”


6
Kierującą volkswagenem została zabrana do kieleckiego szpitala, przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w bardzo ciężkim stanie, z obrażeniami jamy brzusznej oraz urazem głowy. 29-letnia kierująca fiatem oraz jej pasażer – 52-letni mężczyzna zostali zabrani do szpitala w Pińczowie. Bez szwanku z całego wydarzenia wyszedł kierowca bmw.

4
Przez kilka godzin na drodze występowały utrudnienia w ruchu. Najpierw była zablokowana i policjanci wyznaczyli objazdy przez Chmielnik dla osób podróżujących „z” i „do” Kielc, jak również komunikacji publicznej na tej trasie.
straż pożarna
Po akcji ratowniczej i zabezpieczeniu drogi ruch odbywał się wahadłowo, a następnie jednostki straży pożarnej całkowicie udrożniły przejazd drogą wojewódzką. 

opr.: kl
foto: KP PSP Pińczów

Udostępnij.

1 komentarz

  1. Pingback: UWAGA KIEROWCY! Nieprzejezdna droga Pińczów-Kielce!

Dodaj komentarz