Nie zważając na przepisy gnał sportową hondą (Video)

0

600 złotych mandatu – tyle otrzymał 47-letni obcokrajowiec, który… chyba zapomniał o polskich przepisach. Mężczyzna po obejrzeniu nagrania z wideorejestratora nie kwestionował popełnionych wykroczeń, a co więcej nie był w stanie wyjaśnić swojego postępowania.

Do zdarzenia doszło 4 lipca na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Zwierzyniec. Jak informują świętokrzyscy mundurowi, około godziny 16.00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pełniąc służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zwrócili uwagę na sportową hondę, której kierujący jechał z dużą prędkością. Po wykonaniu pomiaru okazało się, że na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h, japońskie auto rozpędzone było do 131  km/h. Następnie tuż przed zakrętem kierujący podjął niebezpieczny manewr wyprzedzania, pomimo linii podwójnej ciągłej oraz zakrętu.

Policjanci z kieleckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego sportową hondą. Okazało się, że to 47 –letni obywatel Słowacji, który nie zważał na przepisy drogowe.

Ostatecznie właściciel hondy został ukarany mandatem, który był zmuszony uregulować na miejscu kontroli. /mg/

Udostępnij.

Dodaj komentarz