(Nie) trzeźwy weekend w powiecie kazimierskim

0

Niepokojący jest fakt, że mimo prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających skutki kierowania po pijanemu, nasilonych działań policyjnych nadal pojawiają się na naszych drogach nietrzeźwi kierujący. W miniony weekend kazimierscy policjanci zatrzymali kolejnego kierującego na tzw. „podwójnym gazie”.

W sobotę przed godziną 19.00 kazimierscy policjanci w miejscowości Skalbmierz zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki fiat. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 34 – letni mężczyzna miał w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu.

Z kolei po godzinie 13 policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej w jednej z miejscowości w gminie Czarnocin zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 59 – letni mężczyzna miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz nietrzeźwi kierujący odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Apelujemy o zachowanie rozsądku i trzeźwego umysłu. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na nasze reakcje psychofizyczne, a kierowanie pojazdami to odpowiedzialność nie tylko za nas samych ale też za innych użytkowników dróg.

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com