Nie pozwolili na jazdę nietrzeźwemu kierowcy

0

Stopniccy policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy, podejrzewanego o kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ponadto zgłosił kradzież własnego pojazdu na stacji paliw. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem. Mieszkaniec gminy Stopnica zgłosił do Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, że ktoś ukradł jego pojazd marki Peugeot w czasie, gdy on płacił za paliwo. Policjanci pojechali do niego pod wskazany adres, lecz nikogo tam nie zastali. Funkcjonariusze udali się więc na stację paliw, na której rzekomo miał być skradziony pojazd. W rozmowie z pracownikami ustalili, że mężczyzna przyjechał pojazdem marki Peugeot na stację paliw i chciał zakupić alkohol. Dzięki czujności pracowników stacji, którzy wyczuli od niego alkohol, prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii. Zabrali oni 45-latkowi  kluczyki od samochodu, a nietrzeźwy mężczyzna prawdopodobnie do domu udał się pieszo.

Policjanci po raz kolejny pojechali do zgłaszającego. Drzwi otworzyła żona mężczyzny, która nie wiedziała nic o całej sytuacji. 45-latek,  nie potrafił wytłumaczyć mundurowym co się stało i gdzie jest jego samochód. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, iż ma on prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z podejrzeniem kierowania w stanie nietrzeźwości, mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.  

Opr. JK
Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com