Naukowo w miejskim parku

0

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie pińczowskich szkół spotkali się w parku, gdzie odbywał się Piknik Naukowy. Impreza została zorganizowana w ramach działań Klubu Naukowca, z projektu Doświadczalnik (program Równać Szanse). Realizatorem projektu jest Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, a sam Klub Naukowca cieszy się sporym zainteresowaniem młodych ludzi. Efekty ich pracy i zaangażowania można było podziwiać właśnie podczas Pikniku Naukowego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na kilku stanowiskach przeprowadzano doświadczenia z zakresu chemii, fizyki i biologii. Przybyłę na piknik dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie mogły wykonać swoje odciski palców, spróbować własnoręcznie wytworzonego żelka, okiełznać elektryczność czy wyprodukować własną chmurę w butelce. „Wszystko tu jest bardzo ciekawe, ale najfajniejsza jest chyba ta chmura” – mówili uczniowie klasy III b.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANa stoliku „biologicznym” swoich sił próbował przyszły chirurg Michał Skiba. Ze skalpelem w dłoni i potem na czole dokonywał debiutanckich cięć na … świńskiej wątrobie, a nad całością czuwali liderzy programu Projektor Joanna i Piotr wraz z grupą studentów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWarto dodać, że kilka dni później młodzież z Klubu Naukowca, w ramach tego samego projektu udała się do stołecznego Centrum Nauki Kopernik. Pod okiem instruktorów, z użyciem fachowych narzędzi i środków bezpieczeństwa młodzi naukowcy przeprowadzili kilka bardzo ciekawych doświadczeń, wykazując się przy tym sporą wiedzą.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Podczas pobytu w Warszawie uczestnicy wyjazdu zwiedzili również Starówkę, co było z kolei swoistym przypomnieniem lekcji historii.

Joanna Strączek-Dziabała

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com