Nasza Redakcja wyróżniona przez biskupa i wójta (Zobacz video!)

0

Ponad 2,5 tysiąca dolarów na zakup sadzonek dębów i lip, ofiarował dla gminy Bejsce pochodzący z miejscowości Kaczkowice – Andrzej Wypych – biskup pomocniczy archidiecezji w Chicago. Z blisko 3,5 tysiąca drzewek, jeden z okazałych dębów trafił do naszej redakcji.

Jak poinformował nas Józef Zuwała – wójt gminy Busko-Zdrój, tysiące drzewek, które zostały ufundowane na cześć wielkiego Polaka Jana Pawła II, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, trafiły już do mieszkańców oraz instytucji w gminie Bejsce.  Zgodnie z prośbą biskupa „dary” w najbliższym czasie trafią do sąsiednich gmin, urzędów czy instytucji, które jak podkreślił wójt, z pewnością pamiętają i będą pamiętać, że odzyskanie niepodległości nie było takie łatwe.

drezwko dla redakcji

Tym sposobem, 10 lipca redakcję Tygodnika Ponidzia, odwiedzili reprezentanci akcji wielkiego sadzenia drzewek na czele z Józefem Zuwałą – wójtem gminy Bejsce oraz  Radosławem Pietrzykiem – prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Bejsce i Okolic, które prowadzi akcje oraz panią Katarzyną Kurek, która osobiście przekazała drzewko na ręce Czesława Chałata – redaktora naczelnego Tygodnika Ponidzia.

drzewko dla redakcji3

– Prosimy o…więcej czytaj w papierowym wydaniu Tygodnika Ponidzia.

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz