„Największa studniówka, najlepszy polonez na Ponidziu” (fotorelacja)

0

Blisko 200 uczniów z siedmiu  trzecich klas buskiego „ogólniaka”, rozpoczęło w minioną sobotę, 21 stycznia, odliczanie symbolicznych „100” dni do matury. Swój wielki bal 2017, młodzież zorganizowała we wnętrzach wytwornego Pałacu w Konarach w powiecie buskim.

Tradycyjnie, a zarazem hucznie – studniówkę  I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju rozpoczął polonez – „Damy i huzary” – tańczony przez tegorocznych maturzystów w strojach z epoki napoleońskiej (przygotowany przez Dagmarę Rawską-Kwolik).

– Rozpoczęliście dzisiejszy bal wspaniale.  Jak zwykle słuchając i patrząc na tego poloneza serce się raduje.  Sądzę, że tak jak dzisiaj wykonaliście ten taniec wspaniale, tak wspaniale będzie na maturze – życzył wszystkim udanej i niezapomnianej zabawy  Jerzy Kolarz, starosta buski, de facto absolwent buskiego ogólniaka.   Aby sił nie zabrakło do białego rana, a szczęście nie opuściło, starosta wręczył uczniom… już jutro zobacz się w Tygodniku Ponidzia. A dziś prezentujemy wam galerię zdjęć.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com