Na Ponidziu ruszył kolejny plebiscyt. Tym razem swój głos będzie można oddać na policjanta.

0

Już po raz kolejny Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach zorganizowała na terenie województwa świętokrzyskiego plebiscyt „Przyjazny Dzielnicowy 2018” roku. O tytuł powalczą m.in. funkcjonariusze z powiatu buskiego. My już dziś prezentujemy sylwetki mundurowych z komisariatów policji z Buska-Zdroju, Stopnicy oraz Solca-Zdroju. A wy drodzy mieszkańcy, będziecie mogli wskazać tych dzielnicowych, którzy szczególnie poświęcają się i oddają lokalnej społeczności.

Jak informuje Tomasz Piwowarski – rzecznik KPP w Busku-Zdroju, celem plebiscytu jest przede wszystkim wyróżnienie tych dzielnicowych, którzy wykazują się szczególnym zaangażowaniem i  profesjonalizmem zawodowym, co skutkowało lub przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa lub rozwiązania problemu lokalnej społeczności.

– Plebiscyt ma wesprzeć wyróżniających się dzielnicowych i zwiększać ich motywację do podejmowania kolejnych działań na rzecz społeczeństwa. Będzie to również szczególne wyróżnienie dla policjantów, których cechuje rzetelność, bezstronność i profesjonalizm w rozwiązywaniu ludzkich problemów, a także otwartość, komunikatywność i wrażliwość w trakcie wyjaśniania zaistniałych konfliktów oraz sporów – tłumaczy nam Tomasz Piwowarski – oficer prasowy KPP w Busku-Zdroju.

Podpowiadamy. Kto i w jaki sposób może zgłosić swojego kandydata do plebiscytu.

W ramach konkursu „Przyjazny dzielnicowy” w zasadzie każda osoba fizyczna, instytucja czy organizacja może przesłać zgłoszenie po pierwsze – listownie na adres Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju, Al. Mickiewicza 19, 28-100 Busko-Zdrój lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres busko@ki.policja.gov.pl. Uwaga! Policjanci oraz pracownicy Policji nie mogą zgłaszać swoich kandydatów. Jak dodaje rzecznik KPP w Busku-Zdroju, w plebiscycie mogą  uczestniczyć dzielnicowi  z województwa  świętokrzyskiego, którzy od minimum roku wykonują obowiązki dzielnicowego, nie byli  karani  dyscyplinarnie  oraz  nie  toczy  się  przeciwko  nim  postępowanie dyscyplinarne.

Co powinno zawierać takie zgłoszenie?

Oczywiście imię i nazwisko dzielnicowego, jednostkę, w której pełni służbę zgłaszany dzielnicowy (nazwa i miejscowość), imię i nazwisko, miejscowość zamieszkania, numer telefonu osoby zgłaszającej w celu możliwości dokonania weryfikacji zgłoszenia, opis  zdarzenia,  problemu,  działalności  dzielnicowego  na  rzecz  zgłaszającego lub społeczności lokalnej; zgłoszenie może być sporządzone na druku, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu,   którego   treść   dostępna   będzie   na   stronie internetowej: www.swietokrzyska.policja.gov.pl., bądź na naszym portalu www.tygodnikponidzia.pl

Przypominamy, że zgłoszenia będą przyjmowane  tylko do 10 maja 2018.  Konkurs realizowany będzie w dwóch etapach. Pierwszy na szczeblu powiatowym i drugim wojewódzkim – gdzie zostanie przyznany tytuł „Przyjazny Dzielnicowy 2018”.

Finaliści Plebiscytu otrzymają pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe oraz finansowe, które zostaną wręczone podczas  obchodów Wojewódzkiego Święta Policji w lipcu 2018 roku. Życzymy powodzenia.  /M.G./

 

Komenda Powiatowa Policji w Busku – Zdroju:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– asp. Michał Adamczyk

Martyna Grzegorczyk

– mł. asp. Martyna Grzegorczyk

Marta Jankowska

– st. sierż. Marta Jankowska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– mł. asp. Zdzisław Patalita

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– st. sierż. Robert Matusik

Komisariat Policji w Stopnicy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 st. sierż. Monika Socha

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– st. asp. Dariusz Rasała

Komisariat Policji w Solcu-Zdroj

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

                                          – asp. Rafał Kosałka                                             

             

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

                                                           – mł. asp. Damian Kozłowski                                                          

Udostępnij.

Dodaj komentarz