Na Ponidziu będzie można zobaczyć filmy z całego świata

0

56 filmów z 26 krajów, ponad 150 projekcji w 14 miejscach w Polsce, twórcy filmowi z Europy i Azji – tego mogą się spodziewać uczestnicy 4. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB. W tym roku KINOLUB zawita m.in. do Buska-Zdroju, Pińczowa, Solca-Zdroju oraz Nowego Korczyna.

Jak poinformowała nas Monika Pindziak – Dutkiewicz – koordynator działań wydarzenia, Festiwal to przede wszystkim pokazy najnowszych filmów z całego świata, które zostały wybrane przez profesjonalne jury, zaś realizacje są tworzone z myślą o dzieciach i młodzieży.

– To wartościowe i ambitne kino, a przy tym ciekawe pod względem artystycznym, jak i tematycznym, którego młodzi widzowie nie znajdą w tradycyjnym repertuarze kinowym czy telewizyjnym. Część filmów była prezentowana i nagradzana na międzynarodowych festiwalach. Wśród twórców znaleźli się doświadczeni i nagradzani na światowych festiwalach reżyserzy oraz młodzi, utalentowani filmowcy, dla których tworzenie filmów dla młodej publiczności jest debiutem. To oni będą walczyć o statuetkę KINOLOTA – tłumaczy Monika Pindziak – Dutkiewicz – koordynator działań festiwalu.

Jak informuje  z kolei Celestyna Gąsior  festiwal pokazuje najlepsze produkcje filmowe z całego świata oraz zaznajamia młode osoby z filmami poruszającymi trudne tematy jak tolerancja, niepełnosprawność, śmierć a także pokazuje życie rówieśników i ich problemy w różnych częściach świata.

Na „Konkurs Główny” wpłynęło ponad dwa tysiące produkcji z całego świata, z których do programu wybrano 8 filmów długometrażowych i 48 krótkometrażowych. Wśród najbardziej egzotycznych krajów, z których pochodzą produkcje festiwalowe, znajdują się takie jak Ekwador, Liban, Tajwan, Indonezja, Indie, Brazylia czy Nigeria. Nie zabraknie i polskiego akcentu – nominację do konkursu otrzymały dwie rodzime produkcje.

Jak dodaje koordynatorka, projekcjom filmowym towarzyszyć będą dyskusje oraz spotkania z międzynarodowymi twórcami czy warsztaty plastyczne.

Wszystkie wydarzenia oraz seanse są bezpłatne. Organizatorzy gwarantują dostęp do autorskiego i niezależnego kina całkiem za darmo.

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB potrwa od 1 do 22 czerwca.

Patronat Honorowy  nad wydarzeniem objął Marek Michalak – rzecznik Praw Dziecka oraz Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego . Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Województwa Świętokrzyskiego oraz Grupy PSB, powiatu buskiego. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja IKS, działająca od 2014 roku w obszarze edukacji filmowej młodych.

Zapraszamy! Wstęp na wydarzenie wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje na

www.kinolub.pl

Program kinoklub

 

Kinoklub

 

 

 

 

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com