Na Ponidziu będzie można zobaczyć filmy z całego świata

0

56 filmów z 26 krajów, ponad 150 projekcji w 14 miejscach w Polsce, twórcy filmowi z Europy i Azji – tego mogą się spodziewać uczestnicy 4. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB. W tym roku KINOLUB zawita m.in. do Buska-Zdroju, Pińczowa, Solca-Zdroju oraz Nowego Korczyna.

Jak poinformowała nas Monika Pindziak – Dutkiewicz – koordynator działań wydarzenia, Festiwal to przede wszystkim pokazy najnowszych filmów z całego świata, które zostały wybrane przez profesjonalne jury, zaś realizacje są tworzone z myślą o dzieciach i młodzieży.

– To wartościowe i ambitne kino, a przy tym ciekawe pod względem artystycznym, jak i tematycznym, którego młodzi widzowie nie znajdą w tradycyjnym repertuarze kinowym czy telewizyjnym. Część filmów była prezentowana i nagradzana na międzynarodowych festiwalach. Wśród twórców znaleźli się doświadczeni i nagradzani na światowych festiwalach reżyserzy oraz młodzi, utalentowani filmowcy, dla których tworzenie filmów dla młodej publiczności jest debiutem. To oni będą walczyć o statuetkę KINOLOTA – tłumaczy Monika Pindziak – Dutkiewicz – koordynator działań festiwalu.

Jak informuje  z kolei Celestyna Gąsior  festiwal pokazuje najlepsze produkcje filmowe z całego świata oraz zaznajamia młode osoby z filmami poruszającymi trudne tematy jak tolerancja, niepełnosprawność, śmierć a także pokazuje życie rówieśników i ich problemy w różnych częściach świata.

Na „Konkurs Główny” wpłynęło ponad dwa tysiące produkcji z całego świata, z których do programu wybrano 8 filmów długometrażowych i 48 krótkometrażowych. Wśród najbardziej egzotycznych krajów, z których pochodzą produkcje festiwalowe, znajdują się takie jak Ekwador, Liban, Tajwan, Indonezja, Indie, Brazylia czy Nigeria. Nie zabraknie i polskiego akcentu – nominację do konkursu otrzymały dwie rodzime produkcje.

Jak dodaje koordynatorka, projekcjom filmowym towarzyszyć będą dyskusje oraz spotkania z międzynarodowymi twórcami czy warsztaty plastyczne.

Wszystkie wydarzenia oraz seanse są bezpłatne. Organizatorzy gwarantują dostęp do autorskiego i niezależnego kina całkiem za darmo.

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB potrwa od 1 do 22 czerwca.

Patronat Honorowy  nad wydarzeniem objął Marek Michalak – rzecznik Praw Dziecka oraz Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego . Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Województwa Świętokrzyskiego oraz Grupy PSB, powiatu buskiego. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja IKS, działająca od 2014 roku w obszarze edukacji filmowej młodych.

Zapraszamy! Wstęp na wydarzenie wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowe informacje na

www.kinolub.pl

Program kinoklub

 

Kinoklub

 

 

 

 

 

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com