Na „podwójnym gazie” wjechał do rowu

0

 

W nocy z soboty na niedzielę (14-15 kwietnia) policjanci z Komisariatu Policji w Działoszycach zatrzymali pijanego 25-latka, który prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia 19-letni pasażer został poszkodowany.

Jak podaje Damian Stefaniec, rzecznik KPP w Pińczowie o zdarzeniu, do którego doszło przed północą,w powiecie pińczowskim, poinformował stróżów prawa mieszkaniec gminy Michałów, który zauważył całe zajscie.Po przybyciu policjanci zastali kierowcę samochodu marki Renault oraz pasażera auta, którzy próbowali wyciągnąć pojazd na jezdnię. 25-latek przyznał, że prowadząc samochód wjechał do rowu. Na skutek zdarzenia niewielkich obrażeń doznał 19-letni pasażer. Poszkodowanym zajęły się służby medyczne, a kierowcą mundurowi.

– Uwagę policjantów zwróciło bowiem nietypowe zachowanie mężczyzny, które jak się okazało, było wynikiem upojenia alkoholowego. W organizmie miał bowiem prawie 2 promile alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, że nie posiadał on prawa jazdy, ponieważ miesiąc wcześniej zostało ono zatrzymane przez policjantów za kierowanie w stanie nietrzeźwości- podaje Damien Stefaniec, rzecznik KPP w Pińczowie.

Kierowcy grozi odpowiedzialność karna za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdę w stanie nietrzeźwości, co jest sankcjonowane karą pozbawienia wolności do lat 2.

wjechał do rowu (1)

wjechał do rowu (2)

wjechał do rowu (3)

Udostępnij.

Dodaj komentarz