Na “podwójnym gazie” wiózł 25 pasażerów

0

14 listopada,  funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zatrzymali kierowcę kursowego busa. 47-latek na ,,podwójnym gazie’’ przewoził 25 pasażerów na trasie z Chmielnika do Pińczowa.

Wczoraj przed godziną 8:00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu pińczowskiego. W pewnym momencie postanowili sprawdzić liczbę przewożonych pasażerów przez kierującego Mercedesem, który zmierzał w kierunku Pińczowa. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca autobusu przewozi 25 pasażerów i co do tego mundurowi nie mieli zastrzeżeń. Jednak w trakcie dalszych czynności okazało się, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 47-latka wykazało 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w rozmowie z mundurowymi przyznał, że poprzedniego dnia pił alkohol, ale miało to być tylko jedno piwo.

na podwójnym gazie

Policjanci zatrzymali 47-latkowi prawo jazdy, a pasażerowie przesiedli się do innego autobusu. Teraz mężczyzna za swoje nieprzemyślane zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu odpowiedzialność karna i finansowa.

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach

Udostępnij.

Dodaj komentarz