Na drodze potrzebna wyobraźnia

0

W niedzielę, 21 maja policjanci pińczowskiej drogówki, zatrzymali 35 – letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. W tym stanie przejechał już 60 km i planował jechać kolejne 170 km.

Mundurowi obserwujący ruch drogowy na drodze krajowej w miejscowości Lipnik w gminie Kije zwrócili uwagę na pojazd marki volkswagen, który poruszał się z nadmierną prędkością. Kierowca w terenie zabudowanym przekroczył ją o 29 km/h.

– Policyjna kontrola wykazała, że 35- letni mieszkaniec Gliwic znajduje się w stanie nietrzeźwości, a w wydychanym powietrzu miał 0,8 promila alkoholu. Bez wątpienia takie zachowane należy do nagannych. Jednak w tej sytuacji to nie wszystko. Okazało się bowiem, że mężczyzna w takim stanie przejechał już 60 km. Jechał z łowiska wędkarskiego w powiecie staszowskim. Mało tego do domu w Gliwicach zostało mu jeszcze ponad 170 km. Ponadto w samochodzie podróżował on z trzeźwym pasażerem, który tego dnia dysponował uprawnieniami do kierowania – relacjonuje Damian Stefaniec – rzecznik KPP w Pińczowie.

Mężczyzna był doświadczonym kierowcą, ponieważ posiadał uprawnienia kat. B, C i E. Teraz za takie zachowanie grożą mu 2 lata pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Udostępnij.

Dodaj komentarz