Muzycznie z Kiepurą

0

W niezwykłą podróż w czasie zabrali buską publiczność artyści, podczas widowiska “Uśmiechnij się  z Kiepurą”, które odbyło się 10 listopada w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

muzycznie_z_kiepurą

Przedstawienie poświęcone było słynnemu tenorowi, najpopularniejszej gwieździe scen operowych i operetkowych dwudziestolecia międzywojennego, który od lat trzydziestych dwudziestego wieku został również aktorem. Ten ekranowy amant o rozbrajającym uśmiechu i niezwykłym wdzięku zagrał w wielu filmach.

Podczas piątkowego przedstawienia w rolę Jana Kiepury wcielił się tenor Jakub Oczkowski, pochodzący z Buska – Zdroju, solista Teatru Wielkiego, Opery Narodowej, laureat międzynarodowych konkursów wokalnych, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rolę jego żony Marty Eggerth wspaniale odegrała Anna Lasota (sopran), gwiazda Teatru Muzycznego w Poznaniu, laureatka Złotego Oskara im. Jana Kiepury, dla najlepszej polskiej wokalistki musicalowej.

kiepura_2

Widowisko poprowadził Łukasz Lech, artysta scen krakowski, aktor, znany z programów telewizyjnych i reżyser.

W programie przedstawienia oprócz najpiękniejszych arii, piosenek, duetów z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth, znalazły się także wzruszające i zabawne sceny i anegdoty z życia tej legendarnej pary.

Solistom towarzyszyła 11 osobowa orkiestra  pod batutą Mieczysława Smydy.

kiepura_2_publika

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Directory Wizard powered by www.polldirectory.net

Powered by themekiller.com