Musieli pożegnać się z prawem jazdy…

0

Tylko wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 7 praw jazdy. Głównym powodem było znaczne przekroczenie dopuszczalnej szybkości w obszarze zabudowanym.

Pierwszy dzień lata, słoneczna pogoda, zdekoncentrowała najwyraźniej kierowców poruszających się po drogach powiatu buskiego. Wczoraj policjanci ruchu drogowego z buskiej jednostki Policji zatrzymali 5 praw jazdy. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistom wczorajszego dnia był 28 – latek, który w miejscowości Jurków, w gminie Wiślica został zatrzymany do kontroli. Mężczyzna rozpędził kierowanego przez siebie volkswagena do prędkości 130 km/h w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h. Stracił za to uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy oraz został ukarany mandatem i przypisanymi do tego wykroczenia 10 punktami.

W miejscowości Maciejowice, gmina Gnojno policjanci zatrzymali także uprawnienie do kierowania za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierujący osobowym oplem zlekceważył obowiązujące przepisy i doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. O dalszym losie 29 – letniego mężczyzny i jego prawa jazdy zdecyduje sąd.

Również przed sądem odpowiadał będzie 31 – letni mieszkaniec Buska – Zdroju, który mając prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzy zdecydował się usiąść za kierownicą volkswagena. Temu mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Opr. TP/ Źródło: KPP Busko-Zdrój

Udostępnij.

Dodaj komentarz