„Mundurowy” piknik w Bejscach

0

W pogodną niedzielę 11 czerwca na boisku przyszkolnym w Bejscach odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem „Jak Wojtek został strażakiem”. Organizatorzy połączyli dobrą zabawę z wartościami edukacyjnymi, dzięki czemu w pamięci dzieci z pewnością zostanie dużo pożytecznych wiadomości, które mogą przydać się w życiu. W trakcie pikniku odbyły się pokazy akcji gaśniczych, ratownictwa wysokościowego, pokaz sprzętu pożarniczego.

 

Przygotowano symulację zadymienia i pożaru, gdzie dzieci, pod czujnym okiem strażaków mogli osobiście „gasić” pożar. Pokazy zorganizowała KP PSP w Kazimierzy Wielkiej oraz OSP Bejsce, OSP Królewice, OSP Sędziszowice i OSP Czyżowice.

Jednostka Strzelecka z Kazimierzy Wielkiej zadbała o atrakcje militarne. Młodzież korzystała ze strzelnicy i oglądała pokazy walki wręcz. Z kolei policjanci pozwolili najmłodszym dzieciom na dokładne obejrzenie radiowozu, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem milusińskich.
piknik_Bejsce_3

Podczas pikniku dzieci uczyły się też właściwej segregacji odpadów; na specjalnie przygotowanym stoisku Zakładu Gospodarki Odpadami aktywnie działała EKO – Drużyna Pszczółki Mai, która udzielała wszelkich informacji w tym temacie.

Piknik_bejsce_1
Poczęstunek dla wszystkich dzieci przygotowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a w specjalnie przygotowanym punkcie dyżurował policjant, pedagog szkolny i terapeuta uzależnień.

/a/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com