Modernizacja zakończona

0

W październiku tego roku zakończyły się roboty budowlane w związku z realizacją unijnego projektu pn. „Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Bejsce”. Prace, o których mowa w projekcie objęły trzy obiekty w centrum Bejsc, które na co dzień służą wszystkim mieszkańcom.


Głęboką modernizację przeprowadzono w Samorządowej Szkole Podstawowej, w Ośrodku Zdrowia, jak również w Bibliotece Publicznej. Fachowcy nie tylko docieplili budynki i odświeżyli elewację zewnętrzną, ale także wymienili stolarkę okienną i drzwiową, zamontowali nową instalację grzewczą, wymienili oświetlenie wraz z całą instalacją, prowadzili także szereg innych – drobniejszych prac. Wszystkie miały jeden cel – oszczędność ciepła oraz pozytywny wpływ na środowisko naturalne, a przy okazji zyskały też na estetyce.

Aktualnie efekty prac są oceniane w związku z odbiorem projektu, co ma się zakończyć do 30 listopada. Całość kosztowała 1 milion 633 tysiące 617 złotych, przy dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 721 tysięcy 441 złotych.

Joanna Strączek

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com