Młodzież z OHP wykazała się wiedzą o Unii Europejskiej

0

11 maja, w siedzibie Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Europa da się lubić”. W konkursie uczestniczyła młodzież ze wszystkich jednostek opiekuńczo-wychowawczych Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach. Do rywalizacji stanęły Hufce Pracy z Pińczowa, Końskich, Skarżyska-Kamiennej oraz Kielc, a także Środowiskowy Hufiec Pracy w Jędrzejowie i Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Starachowicach.Jak poinformował nas Jakub Zaczkiewicz – rzecznik prasowy Świętokrzyskiej WK OHP w Kielcach, zadaniem uczestników było wystawienie stoiska prezentującego Litwę jako kraj członkowski Unii Europejskiej, stworzenie prezentacji multimedialnej oraz rozwiązanie testu wiedzy o Unii Europejskiej. W części kulinarnej młodzież miała za zadanie przygotowanie charakterystycznych dań litewskich.

– W ramach konkursu przygotowano następujące potrawy: „Zrazy po litewsku z kaszą gryczaną i surówką” (13-3 Hufiec Pracy w Kielcach) „Kakory litewskie z surówką” (13-1 Hufiec Pracy w Skarżysku-Kamiennej), „Cepeliny” (OSiW Starachowice), „Chłodnik litewski z ziemniakami i jajkiem” (13-7 Hufiec Pracy w Pińczowie), „Kołduny litewskie (13-5 Hufiec Pracy w Końskich), Placki po Żmudzku z sosem (ŚHP w Jędrzejowie) -wymienia Jakub Zaczkiewicz – rzecznik prasowy Świętokrzyskiej WK OHP w Kielcach.

W składzie jury oceniającego zmagania zasiadał m.in. Pan Zbigniew Kasprzak – artysta malarz z Jędrzejowa.

Zwycięzcami została młodzież ze Środowiskowego Hufca Pracy w Jędrzejowie. Tuż za nimi uplasowała się reprezentacja Hufca Pracy w Pińczowie. Na najniższym stopniu podium znalazła się młodzież z Hufca Pracy w Kielcach.

Najlepsze reprezentacje otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dodatkowo zwycięzcy z jędrzejowskiej jednostki wezmą udział w etapie ogólnopolskim. Ten odbędzie się w dniach 23-25 maja w Kielcach. Rywalizować w nim będzie młodzież ze wszystkich Wojewódzkich Komend OHP z całej Polski.

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com