Młodzi wandale zdewastowali elewację przedszkola

0

Pińczowscy kryminalni ustalili sprawców uszkodzenia elewacji na budynku jednego z miejskich przedszkoli. Prawdopodobnymi sprawcami okazała się grupa nieletnich w wieku od 11 do 16 lat.

Jak podaje Damian Stefaniec – rzecznik KPP w Pińczowie, 14 maja  pracownicy przedszkola poinformowali policjantów o dewastacji elewacji budynku, do której najprawdopodobniej doszło podczas weekendu.

elewacja przedszkole

– Nieznani sprawcy w miękkim styropianie i strukturze zrobili dziury i błotem zabrudzili farbę. Wgnietli również blachę jednej z rynien – wymienia rzecznik.

elewacja przedszkole2

Kryminalni od razu po zgłoszeniu podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców tego chuligańskiego czynu. Nieletni, którzy de facto mieszkają w okolicy przyznali, że dziury zrobili znalezionym śrubokrętem. Resztę zniszczenia dopełniły zabrudzone buty.

elewacja przedszkole3

Straty zostały wycenione na kwotę około 1500 złotych. Nieletni sprawcy zniszczenia w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich. Zaś ich rodzice mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności finansowej w celu uregulowania należności za remont elewacji i rynny. /mg/

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com