Młodzi mieszkańcy Ponidzia handlowali narkotykami i amunicją

0

Pińczowscy kryminalni mieli w ostatnim czasie ręce pełne roboty. Pod koniec minionego tygodnia zatrzymali siedemnastolatka, który próbował sprzedać narkotyki swoim kolegom. Wpadł, bo jego domniemani „odbiorcy” zaczęli się dziwnie zachowywać.


Jak podają świętokrzyscy stróże prawa, patrol policji kontrolował w podpińczowskiej miejscowości dwóch młodych mężczyzn. W trakcie prowadzonych czynności na motorowerze podjechał 17-latek. Wówczas nerwowe zachowanie kontrolowanych zastanowiło policjantów, którzy postanowili zainteresować się motorowerzystą.  Okazało się, że posiadał przy sobie trzy zawiniątka z suszem roślinnym, wstępnie określonym jako marihuana. Policjanci przyjęli, że młodzieniec próbował dostarczyć w umówionym miejscu „towar” do oczekujących na niego w samochodzie osób.
„Cała trójka przyznała, że policjanci podjęli interwencję w czasie, gdy miało dojść do transakcji sprzedaży narkotyku. W trakcie czynności okazało się, że cały proceder organizowany był w gronie bliskich znajomych” – podają świętokrzyscy stróże prawa.


Tak więc czwartkowe czynności dały początek kolejnym zatrzymaniom. I tak w gminie Kije policja prowadziła kolejne czynności, a u 18-letniego mieszkańca znalazła 5 sztuk ostrej amunicji karabinowej oraz 1 nabój hukowy.
Sprawą zajęła się prokuratura, a wkrótce sąd zadecyduje na jak wysoką karę zasłużyli młodzi mieszkańcy Ponidzia, którzy złamali prawo handlując narkotykami i amunicją.

/kl/
Fot. swietokrzyska.policja.gov.pl

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com