Mistrzowie Futsalu – zagrają nie tylko dla wygranej

0

Na początku lutego, w Pińczowie szykuje się ciekawe wydarzenie sportowe. Już teraz spieszymy z informacją, abyście mogli zaplanować sobie sobotę tak, aby zajrzeć do popularnego w Pińczowie „żółwika” 3. lutego. Nie dość, że czekać tam będzie na Was mnóstwo sportowych emocji, to jeszcze będziecie mogli wesprzeć w chorobie Stasia Walkowicza.
To już druga odsłona Mistrzów Futsalu, która odbywać się będzie w Pińczowie. Ta jednak będzie miała dwie fazy. Sportową – tak jak poprzednio, ale również charytatywną. Nie zabraknie profesjonalnej piłki, ale i amatorskiej. Rywalizacja na halowym boisku rozpocznie się w południe, a zakończy wieczorem. Do ponidziańskiego miasteczka zjadą gwiazdy futsalu – drużyny z różnych stron Polski złożone z zawodników z najwyższej półki futsalu.
-Zaprosiliśmy do rywalizacji osiem zespołów, które w moim mniemaniu prezentują najwyższy poziom ligowy. Są to ekipy z Warszawy, Krakowa, Buska-Zdroju, Jędrzejowa, a wśród nich zawodnicy, którzy zaliczyli nawet występ w Ekstraklasie. Dodatkowo w turnieju zagrają też gospodarze dwa nasze najlepsze zespoły. – mówi pomysłodawca imprezy, Łukasz Biały.
W fazie eliminacyjnej turnieju mecze rozgrywane będą w dwóch grupach (po cztery zespoły), natomiast do fazy pucharowej awansują dwa najlepsze teamy z każdej grupy. Finał zaplanowany jest na godz. 19.20.
Dodatkową atrakcją turnieju będzie mecz lokalnych dziennikarzy i sponsorów przeciwko organizatorom dwóch dużych imprez halowych odbywających się w mieście (Pińczowskiej Ligi Firm i Pińczowskiego Futsalu). Organizatorzy zapowiadają mocną ekipę, a dziennikarze… no cóż… z pewnością tak łatwo się nie poddadzą. Uwaga! W tym meczu emocji może być najwięcej… do czasu półfinałów i finału oczywiście. Tę rywalizację … więcej w papierowym wydaniu “Tygodnika Ponidzia”.

MISTRZOWIE-FUTSALU

 

Udostępnij.

Dodaj komentarz