Ministrancka Liga Piłkarska trwa…

0

…a w niej, bardzo dobre wyniki odnoszą piłkarze – ministranci z parafii św. Jana Chrzciciela w Gnojnie. Chłopcy, którzy zgłosili się do rozgrywek, to uczniowie szkoły podstawowej. Pomysł na taką formę rekreacji podpowiedział im ksiądz Marek Wesołowski, wikariusz parafii. To on zgłosił drużynę, która jak się później okazało wspaniale sobie radzi. Chłopcy wygrali właśnie rywalizację w ćwierćfinale.

W fazie grupowej (grupa G) młodzi adepci piłki nożnej musieli zmierzyć się z przeciwnikami z parafii: św. Piotra i Pawła App. w Stopnicy (remis), Zwiastowania Pańskiego w Piotrkowicach (wygrana) oraz Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku (przegrana). Ostatecznie zajmując drugie miejsce w grupie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

piłkarze_gnojno_2
W ćwierćfinale piłkarze z Gnojna spotkali się z ministrantami parafii św. Rozalii w Skorzeszycach. Z przeciwnikiem poradzili sobie wyśmienicie, pokonując ich aż 4:9. Teraz zagrają w fazie półfinałowej. Na razie czekają jednak na wyłonienie przeciwnika. Jak poinformował nas ks. Michał Glin, moderator ds. Mediów i Sportu Diecezjalnej Służby Liturgicznej, jeszcze przed świętami rozegrane zostały ostatnie mecze tej fazy. Niebawem poznamy więc pozostałych półfinalistów i zarazem rywali ministrantów z Gnojna. Jednak już teraz możemy im serdecznie pogratulować tak wspaniałych występów i trzymać kciuki za powodzenie kolejnych spotkań. /kl/

Udostępnij.

Dodaj komentarz

Powered by themekiller.com